Aktualności
08.05.2014

BMW M5 30 Jahre Trzydzieści lat minęło

BMW świętuje trzydzieste urodziny modelu M5, który pojawił się na świecie niedługo po zakończeniu produkcji wyjątkowego M1. Na cześć trzech dekad Niemcy przygotowali swoją najmocniejszą limuzynę w specjalnej, limitowanej wersji. Samochód z zewnątrz nadal prezentuje się niepozornie, ale diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.

Ekskluzywne M5, ozdobione w środku i na zewnątrz plakietkami "30 Jahre M5" oraz tabliczkami znamionowymi z numerem seryjnym, oparto na wydaniu z pakietem Competition Package. A to oznacza między innymi zmodyfikowane zawieszenie ze zmniejszonym o 10 milimetrów prześwitem, mechanizm różnicowy z dodatkowym modułem sterowania, przekalibrowany układ wspomagania kierownicy oraz przeprogramowany tryb jazdy M Dynamic Mode w ramach systemu DSC (Dynamic Stability Control).

BMW M5 30 Jahre

Rocznicowym M5 zajął się również oddział BMW Individual. Samochód pokryto lakierem Frozen Dark Silver, postawiono na nowych felgach o średnicy 20 cali, a w środku umieszczono nowe folete z szerszym zakresem regulacji, obszytą Alcantarą kierownicę oraz 16-głośnikowy sprzęt grający (do wyboru: 600-watowy zestaw Harman Kardon lub 1200-watowa instalacja Bang & Olufsen).

BMW M5 30 Jahre

Na koniec najważniejszy szczegół, czyli to, co BMW zrobiło z doładowanym silnikiem V8 o pojemności 4,4 litrów. Dzięki zmianom w systemach sterujących pracą jednostki napędowej i zwiększeniu ciśnienia doładowania uzyskano aż 600 KM i 700 Nm. Mamy tym samym do czynienia z najmocniejszym, produkowanym seryjnie modelem marki, który przy masie 1870 kilogramów potrzebuje tylko 3,9 sekund na rozwinięcie 100 km/h. BMW M5 30 Jahre zostanie wyprodukowane tylko w 300 egzemplarzach.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje