Aktualności
24.04.2014

BMW Vision Future Luxury Piramida władzy

Oferta modeli BMW, oznaczonych kolejnymi cyframi, rozpościera się obecnie od kompaktu serii 1 po limuzynę serii 7 i hybrydowe, sportowe coupe i8. Tym samym do wypełnienia pozostała już tylko szufladka z cyfrą 9. Ale czy do tego dojdzie? Koncept Vision Future Luxury daje do zrozumienia, że bawarska machina już ruszyła w tym kierunku.

BMW pokazało swój najnowszy projekt na wystawie samochodowej w Pekinie w Chinach, czyli tam, gdzie ogromną popularnością cieszą się wszelkie limuzyny, a szczególnie te przedłużane. Obecne BMW serii 7 z długim rozstawem osi liczy sobie prawie 522 centymetry długości. Model, którego pojawienie się zwiastuje Vision Future Luxury, miałby być jeszcze większy. Nieoficjalnie mówi się o długości co najmniej 5,5 metrów.

BMW Vision Future Luxury

Vision Future Luxury reprezentuje nowe podejście marki do stylistyki swoich modeli, ucieleśnia filozofię związaną ze zmniejszeniem ich masy własnej, a także wskazuje przyszły kierunek w dziedzinie aranżacji wnętrza i rozwiązań multimedialnych. Wśród elementów pasujących do ostatniego rysopisu znajdziemy m.in. zintegrowane z podwoziem fotele z aluminium i włókien węglowych, ucięty w połowie słupek środkowy oraz systemy ConnectedDrive dla kierowcy i każdego z pasażerów.

BMW Vision Future Luxury

BMW oczywiście nie mogło oprzeć się wykorzystaniu swoich najnowszych wynalazków w strefie oświetlenia samochodu. Przednie światła wykonano w oparciu o lasery oraz LED'y, a tylne po raz pierwszy w historii marki ułożono z organicznych diod elektroluminescencyjnych. Składają się one z organicznych półprzewodników o mikroskopijnych rozmiarach, ułożonych warstwami między elektrodami (emitujące światło warstwy polimeru mają tylko 400 nanometrów grubości). Nieoficjalnie mówi się, że seryjne BMW rozmiarów Vision Future Luxury miałoby pojawić się już w 2016 roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje