Aktualności
24.04.2014

Mercedes-Benz Concept Coupe SUV Odpowiedni dobór słów

Wygląda na to, że BMW X6 doczeka się wkrótce pełnoprawnego konkurenta, który nie będzie ustępował mu na krok ani formą ani treścią. Do dużego, luksusowego modelu, łączącego w sobie SUV'a i coupe przymierza się bowiem Mercedes-Benz. Koncern ze Stuttgartu swoje zamiary objawia wizją Concept Coupe SUV.

Koncept, który do 29 kwietnia można podziwiać na salonie samochodowym w Pekinie, mierzy prawie pięć metrów długości, dwa metry szerokości i 175 centymetrów wysokości. Pojazd pokryty lakierem Alu-Beam stoi na 22-calowych kołach z ogumieniem w rozmiarze 305/45. Tylną część nadwozia z rozciągniętym na całą szerokość pasem światem inspirowano coupe klasy S. Już teraz firma zapowiada, że właśnie w tym kierunku pójdą jej wszystkie, przyszłe coupe, prawdopodobnie z zupełnie nowym modelem Mercedes-AMG GT.

Mercedes-Benz Concept Coupe SUV

Mercedes-Benz deklaruje obecność układu przeniesienia napędu na wszystkie cztery koła, penumatycznego zawieszenia i systemu "Dynamic Select Control", w ramach którego zaprogramowano cztery tryby pracy skrzyni biegów i przewidziano możliwość zapamiętania zestawu własnych ustawień. Twórcy samochodu nie zdradzają jednak żadnych szczegółów na temat silnika.

Mercedes-Benz Concept Coupe SUV

O produkcji seryjnej Niemcy na razie nie trąbią, ale po ulicach jeżdżą już zamaskowane prototypy, co oznacza, że jest ona znacznie bliżej, niż można by się tego spodziewać. Drogowe auto o sportowym zacięciu, wywodzące się z Concept Coupe SUV dołączy do off-roaderów marki, wśród których znajdują się obecnie modele GLA, GLK, M, GL oraz oczywiście nieśmiertelna, produkowana od 1979 roku klasa G. Nieoficjalnie mówi się, że nowy pojazd wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku pod nazwą MLC.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje