Aktualności
22.04.2014

Dodge Charger Zmiana wyglądu

Dodge, który obchodzi aktualnie stulecie działalności, chwali się, że jako jedyny producent na świecie ma w swojej ofercie 4-drzwiowego muscle cara. Muscle cara, który przeszedł właśnie poważną operację odmładzającą, przygotowującą go do wejścia w nowy rocznik modelowy. O którym samochodzie mowa? Oczywiście o sedanie Charger.

W nowym Chargerze wymieniono prawie każdy panel karoserii: zmieniono całkowicie przód, ze wszystkich stron zainstalowano światła w technologii LED, poszerzono ofertę lakierów. Nowe są także 20-calowe felgi, a w środku między innymi kierownica i cyfrowe wyświetlacze. Maszyna oferuje przeszło 80 systemów zwiększających bezpieczeństwo poruszania się w trasie, po mieście i przy parkowaniu.

Dodge Charger

Ofertę silnikową otworzy 3,6-litrowa jednostka V6 Pentastar, która produkuje 296 KM i 352 Nm (z opcjonalnym pakietem 304 KM i 358 Nm), połączona z 8-stopniowym automatem TorqueFlite. Napęd w takim przypadku może być przenoszony tylko na tylną oś lub na wszystkie cztery koła. Najmocniejsze wydanie to Charger R/T z 5,7-litrową jednostką V8 Hemi, która dostarcza 375 koni mechanicznych oraz 535 niutonometrów (w opcji będzie między innymi model R/T Road & Track z innym przełożeniem przekładni głównej i kalibracją silnika).

Dodge Charger

Odnowiony Dodge Charger będzie dostępny w czterech wariantach: jako SE, SXT, R/T oraz R/T Road & Track. Jego produkcja rozpocznie się w fabryce w Brampton w Kanadzie w czwartym kwartale tego roku. Do końca tego tygodnia auto można oglądać na wystawie New York International Auto Show, na której zadebiutował także odmłodzony Dodge Challenger.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje