Aktualności
17.09.2008

Mercedes-Benz GLK Chęć zaimponowania

W pierwszych dniach listopada do Las Vegas zjadą miłośnicy wszelkiego rodzaju tuningu i pozafabrycznych komponentów samochodowych. Wszyscy oni spotkają się na targach SEMA, które z roku na rok przyciągają coraz ważniejszych wystawców. Szczególną uwagę na aktualną edycję zwrócił Mercedes-Benz, który pokaże się tam z 4 odmianami modelu GLK.

Najnowszy SUV koncernu zostanie potraktowany modyfikacjami od dwóch tunerów (amerykańskiego RENNtech i niemieckiego Brabusa) oraz od dwóch firm trudniących się indywidualnymi zamówieniami (Boulevard Customs i Legendary Motor Cars).

Brabus GLK Widestar

GLK 300 Bluetec od Brabusa przemianowany na Widestar (powyżej) otrzyma przede wszystkim kompletny body kit oraz zmienione wnętrze. Zapewne wzrośnie również moc silnika. RENNtech inspirując się zawodami na Pikes Pike zamieni GLK w... hybrydę (poniżej).

Renntech GLK Rally Racer

Boulevard Customs zaopatrzy GLK (poniżej) w body kit zwiększający nieco szerokość nadwozia, 26-calowe (!) felgi oraz siejący spustoszenie sprzęt stereo. Legendary Motor Cars z kolei przygotuje auto pod kątem użytkowania go przez skaterów.

Mercedes-Benz GLK Urban Whip

Specyfikacja techniczna modeli pozostaje nieznana, a wszystkie cztery póki co określane są mianem modeli koncepcyjnych. Ich pierwszy pokaz będzie miał miejsce na targach SEMA w dniach 4-7 listopada, po których wylądują na salonie w Los Angeles (21-30 listopada). Sam model GLK wejdzie do sprzedaży w styczniu przyszłego roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje