Aktualności
05.04.2014

Citroen DS 5LS R Karmazynowy przypływ

Rodzina modeli DS spod znaku Citroena dryfuje równym tempem ku pokładom większych prędkości i mocy. Po konceptach DS3 Cabrio Racing oraz DS4 Racing firma z siedzibą w Paryżu przygotowała kolejny, tym razem z myślą o azjatyckich klientach. Na salonie samochodowym w Pekinie zadebiutuje wizja pod tytułem DS 5LS R.

Bazowy DS 5LS, przeznaczony na rynek chiński, zadebiutował w połowie grudnia ubiegłego roku i wszedł do sprzedaży w marcu. Koncepcyjny R odróżnia się od niego przede wszystkim 20-calowymi felgami, specjalnym malowaniem z ciemnymi, pionowymi pasami an poziomie lusterek bocznych, obniżonym o 15 milimetrów zawieszeniem oraz dodatkami nadwozia z włókien węglowych, które w większej ilości zagościły również w kabinie.

Citroen DS 5LS R

Dla przypomnienia o swoim udziale w rajdowych, samochodowych mistrzostwach świata Citroen wyposażył usportowioną limuzynę w 1,6-litrowym silnik z turbodoładowaniem, z którego płynie 300 koni mechanicznych i 400 niutonometrów. Napęd przekazuje sekwencyjna skrzynia biegów, którą sterujemy łopatkami przy kierownicy. W aucie powiększono rozstaw przednich kół, zainstalowano wydajniejszy układ hamulcowy i sztywniejsze zawieszenie.

Citroen DS 5LS R

Citroen nazywa DS 5LS R na chwilę obecną konceptem i nie wspomina nic o możliwej produkcji seryjnej. Losy auta zależą tym samym od reakcji potencjalnych klientów na premierę. Samochód zostanie pokazany światu na żywo już dwudziestego kwietnia na wystawie Auto China w Pekinie. Zwykli zjadacze chleba będą mogli odwiedzić wystawę w dniach od 23 do 29 kwietnia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje