Aktualności
24.03.2014

Strakka Dome S103 Sprawdzanie systemu

Japońskie Dome z myślą o tegorocznych, długodystansowych mistrzostwach świata połączyło siły z działającym od 2007 roku, brytyjskim Strakka Racing. Wspólnym dziełek obu zespołów będzie jest prototyp S103 klasy LMP2, który po miesiącach projektowania, symulacji i budowy wyjechał dzisiaj na pierwsze testy w terenie.

Strakka Racing ukończyło w swojej siedzibie w Silverstone budowę pierwszego egzemplarza S103 w miniony weekend. Dzisiaj auto w celu sprawdzenia działania wszystkich systemów pokonało pierwsze kilometry na Turweston Aerodrome w Northamptonshire w rękach Johny'ego Kane'a oraz Danny'ego Wattsa. Pełne testy rozpoczną się jutro, a już w weekend maszyna pojawi się na imprezie pod tytułem The Prologue na pętli Circuit Paul Ricard, czyli na oficjalnych testach przed otwarciem sezonu World Endurance Championship.

Strakka Dome S103

Coupe S103 ro pierwsze, wspólne dzieło Dome i Strakka Racing. Samochód napędzany jest 4,5-litrową, widlastą ósemką serii VK45 od Nissana. W 24-godzinnym wyścigu Le Mans auto poprowadzą Kane, Watts oraz Nick Leventis. Prototyp będzie uprawniony nie tylko do startu w serii World Endurance Championship, ale także do udziału w mistrzostwach European Le Mans Series, Asian Le Mans Series oraz nowym, amerykańskim serialu United SportsCar Championship.

Strakka Dome S103

Strakka Racing osiągnęło swój najlepszy wynik w Le Mans w 2010 roku, kiedy to z prototypem Hondy było piąte w klasyfikacji generalnej i pierwsze w klasie LMP2. Oprócz tego firma udziela się w pucharze World Series by Renault, a wcześniej brała udział w lokalnych mistrzostwach GT i samochodów sportowych w modelach BMW i Aston Martina. Dome autami wyścigowymi na długie dystanse zajmuje się od końca lat siedemdziesiątych, kiedy to wspomagało wysiłki Toyoty.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje