Aktualności
19.03.2014

Mercedes-Benz S 63 AMG Coupe Uzbrojony po zęby

AMG zwykle nie spieszy się z pokazaniem swoich interpretacji modeli spod znaku trójramiennej gwiazdy, ale najnowsza klasa S w nadwoziu coupe do zwykłych przypadków nie należy. Niemiecki krążownik ujawniono zaledwie pięć tygodniu temu, a już teraz możemy podziwiać go w jeszcze bardziej uzbrojonym wydaniu 63 AMG.

Majestatyczny wóz zasila prawie 5,5-litrowa, widlasta ósemka z podwójnym doładowaniem, z której wykrzesano 585 KM oraz 900 Nm. To o 41 KM i 100 Nm więcej, niż u poprzednika, coupe CL 63 AMG. Silnik współpracuje z 7-stopniową przekładnią AMG SpeedShift MCT, która wysyła mechaniczne rumaki na tylną oś. Za dopłatą dostępny jest również układ stałego przeniesienia napędu na wszystkie koła 4Matic, w którym w zwykłych 33% momentu idzie na przednią oś.

Mercedes-Benz S 63 AMG Coupe

Dzięki aluminiowej karoserii, lekkim felgom i odchudzonemu układowi hamulcowemu z karbonowo-węglowymi tarczami S 63 AMG Coupe jest o około 65 kilogramów lżejsze od swojego poprzednika. Auto gotowe do jazdy, bez kierowcy i z uzupełnionym z 90 procentach zbiornikiem paliwa, waży 1995 kilogramów. Sprint od zera do setki zajmuje 4,3 sekundy, z w wydaniu 4Matic tylko 3,9 sekund. Prędkość maksymalną ograniczono tradycyjnie do 250 km/h. Średnie zużycie paliwa nie przekracza 10,3 l/100km.

Mercedes-Benz S 63 AMG Coupe

S 63 AMG Coupe to oczywiście znacznie więcej, niż tylko liczby. Dla producenta i przyszłych właścicieli to czysta magia, szczególnie jeśli chodzi o adaptacyjne zawieszenie. System Magic Body Control wzbogacono w tym przypadku między innymi o funkcję kontrolowanych przechyłów w zakrętach, która niweluje skutki działania sił bezwładności. W przypadku wersji 4Matic skazani będziemy na pneumatyczne zawieszenie AirMatic z adaptacyjnymi amortyzatorami ADS Plus i wzmocnioną tylną osią.

Mercedes-Benz S 63 AMG Coupe

Największe i najmocniejsze coupe w stajni Mercedes-Benza będzie miało swoją premierę już w kwietniu na wystawie New York International Auto Show. W tym samym miesiącu ruszy sprzedaż wersji 4Matic, do której w lipcu dołączy S 63 AMG Coupe z napędem na tył. Model pojawi się w salonach sprzedaży we wrześniu. Dopiero rok później ma być dostępna seria Edition 1 z bogatszym wyposażeniem, specjalnym wykończeniem i smaczkami pokroju kryształów Swarovski'ego w przednich światłach, korzystających z LED'ów.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje