Aktualności
07.03.2014

Honda Civic Type R Sygnał ostrzegawczy

Prawie cztery miesiące temu Honda pochwaliła się prototypem przyszłego modelu Civic Type R, który będzie jednym z najmocniejszych hot-hatchy na rynku. Teraz na wystawie samochodowej w Genewie prezentuje koncept, który wskazuje na kierunek stylistyczny seryjnego auta. Na rynku europejskim pojazd ma pojawić się w 2015 roku.

Civic Type R zapowiadany jest przez producenta nie jako usportowiona wersja produkowanego na masową skalę auta drogowego, ale jako wyścigowy samochód z przeznaczeniem na zwykłe ulice. Takie podejście podkreślają linie konceptu z kojarzonymi z autami torowymi lotkami, spoilerem i powiększonymi wlotami powietrza oraz tysiące kilometrów, które pokonano w ramach prac nad prototypami na pętli Nuerburgring Nordschleife.

Honda Civic Type R

Detale techniczne nowego auta jeszcze się nie wyklarowały. Już teraz wiadomo jednak, że przyszły Civic Type R będzie pierwszą Hondą w Europie z zupełnie nowym, turbodoładowanym silnikiem z rodziny Earth Dreams Technology z systemem zmiennych faz rozrządu VTEC i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Mała fabryka mocy o czterech cylindrach i pojemności dwóch litrów ma produkować co najmniej 280 koni mechanicznych.

Honda Civic Type R

Koncept Civic Type R to nie jedyny zwiastun przyszłości, który można podziwiać na stoisku Hondy w Genewie. Japońska marka na otwartej do szesnastego marca wystawie pokazuje również koncept sportowego coupe NSX, które ma pojawić się w przyszłym roku i koncept FCEV z nową generacją ogniw paliwowych, które w seryjnych, sprzedawanych w Europie samochodach Hondy mają zagościć na początku 2016 roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje