Aktualności
05.03.2014

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse Pamięci Rembrandta

Bugatti sprzedało już wszystkie dziewięć samochodów z pierwszych trzech części kolekcji Les Legendes de Bugatti, która będzie liczyć w sumie sześć edycji limitowanych modelu Veyron Grand Sport Vitesse. Teraz marka ujawnia odcinek czwarty, auto dedykowane Rembrandtowi Bugatti'emu, który był bratem Ettore.

Rembrandt przyszedł na świat w uzdolnionej artystycznie rodzinie w 1884 roku i poświęcił się rzeźbiarstwu, malarstwu i rysunkowi. Bugatti zasłynął przede wszystkim rzeźbami zwierząt z brązu, do których pozowały okazy żyjące w ogrodach zoologicznych w Paryżu i Antwerpii. Jedna ze statuetek, słynny, tańczący słoń, znalazła się w latach trzydziestych na masce modelu Type 41 Royale. Wybuch pierwszej wojny światowej i jej konsekwencje popchnęły Rembrandta w 1916 roku do samobójstwa.

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse Rembrand Bugatti Legend

Veyron Grand Sport Vitesse dedykowany Rembrandtowi utrzymany jest w brązowych tonacjach: lakier Noix w dolnych częściach nadwozia, felgi w odcieniach Noix i Firefinch, barwione na brązowo włókna węglowe oraz skórzana tapicerka w kolorach Cognac i Coffee. Na ściance oddzielającej przedział pasażerski od silnika umieszczono odlaną z brązu płaskorzeźbę słonia. Detali jest oczywiście więcej: sylwetki słonia na tunelu środkowym, podpisy Rembrandta na progach i wlewie paliwa czy platynowe elementy wnętrza.

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse Rembrand Bugatti Legend

Tak, jak każdy egzemplarz Grand Sport Vitesse samochód napędzany jest 8-litrowym, poczwórnie doładowanym silnikiem W16, z którego pochodzi 1500 Nm i 1200 KM. Napęd ląduje na czterech kołach, maszyna rozwija setkę w czasie 2,6 sekund i może rozpędzić się do prawie 410 km/h... bez dachu! Każdy model z serii Les Legendes de Bugatti limitowany jest to zaledwie trzech egzemplarzy i nie inaczej jest w tym przypadku. Auto poświęcone pamięci Rembrandta wyceniono na 2,18 miliona euro netto, czyli ponad 9,1 miliona złotych.

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse Rembrand Bugatti Legend

Samochód można oglądać na trwającym do dnia 16 marca salonie samochodowym w Genewie, który dla zwykłych zwiedzających otwiera się jutro. Premiera auta zbiegła się z otwarciem specjalnej wystawy w Starej Galerii Narodowej w Berlinie, poświęconej dziełom Rembrandta. W dniach od 28 marca do 27 lipca będzie można podziwiać tam przeszło osiemdziesiąt rzeźb artysty, ściągniętych z muzeów i prywatnych kolekcji z całego świata.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje