Aktualności
13.02.2014

Volvo S60 V8 Supercars Australijska kampania

Zgodnie z zeszłorocznymi zapowiedziami Volvo rusza na podbój Australii. A wszystko dzięki staraniom ekspertów Polestar Racing, którzy przygotowali wyścigowy model S60 na potrzeby serii V8 Supercars. Szwedzki wynalazek będzie walczył na torze z samochodami marek Holden, Ford, Mercedes-Benz oraz Nissan.

Polestar Racing zacieśnia współpracę z Volvo od 1996 roku, od którego odpowiadało za występy marki w seriach World Touring Car Championship i European Touring Car Championship, a obecnie udziela się między innymi w Scandinavian Touring Car Championship. Nowy, wyścigowy model S60 pierwszej marki premium w pucharze V8 Supercars pokazano w tym tygodniu w Sydney w barwach zespołu Garry Rogers Motorsport Valvoline Racing, który wystawi dwa samochody.

Volvo S60 V8 Supercars

Maszynę zasila odpowiednio zmodyfikowana, aluminiowa jednostka napędowa z rodziny B8444S o pojemności prawie pięciu litrów, która przy 7,5 tysiącach obrotów na minutę generuje około 650 koni mechanicznych. Atmosferyczne V8, rozwarte pod kątem 60 stopni współpracuje z umieszczoną z tyłu, sekwencyjną przekładnią o sześciu biegach. Samochód razem z kierowcą waży 1410 kilogramów, do setki rozpędza się w czasie 3,2 sekund i rozwija prędkość maksymalną co najmniej 300 km/h.

Volvo S60 V8 Supercars

Przedsezonowe testy serii V8 Supercars ruszają już w ten weekend na pętli Sydney Motorsport Park, a pierwszy z piętnastu wyścigów zaplanowano na końcówkę marca. Volvo liczy na dobre wyniki, które nie raz przywoziło już z Australii. W roku 1986 model 240T pozwolił na wygraną serii Australian Touring Car Championship, a w sezonie 1998 pojazd na bazie S40 jako pierwszy przekroczył linię mety w Bathurst 1000, najsłynniejszym i najbardziej prestiżowym wyścigu na całym kontynencie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje