Aktualności
07.02.2014

Mahindra Halo Niebiańskie stworzenie

W Indiach rośnie apetyt na samochody sportowe, któremu rodzimi producenci nie potrafią jeszcze sprostać. Ale już wkrótce może to ulec zmianie. Na otwartej właśnie wystawie Auto Expo w New Delphi zadebiutowało nie tylko seryjne coupe Avanti od DC Design, ale także małe coupe o nazwie Halo z koncernu Mahindra.

Przygotowaniem niewielkiego auta zajął się oddział Mahindra Reva, którego specjalnością są samochody o napędzie elektrycznym. Indyjski koncern pojawi się w tym roku jako jeden z dziesięciu zespołów w Formule E, co może być dobrą okazją do wypromowania drogowego modelu. Coupe Halo pozostaje na chwilę obecną tylko prototypem z zamiarem produkcji seryjnej w niedalekiej przyszłości.

Mahindra Halo

Twórcy 140-konnego pojazdu chwalą się, że rozpędzenie się do stu kilometrów na godzinę zajmuje niecałe osiem sekund, prędkość maksymalna sięga 160 km/h, a zasięg dochodzi do 200 kilometrów. Inne detale techniczne pozostają na razie tajemnicą. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem model Halo wejdzie na rynek najszybciej w przyszłym roku, najpierw w Indiach, później w innych częściach świata.

Mahindra Halo

Oprócz prototypu Halo firma pokazała na wystawie w New Delphi również hybrydową wersję SUV'a o oznaczeniu XUV500, elektryczną wersję kompaktu Verito, elektrycznego malucha e2o, bolid Formuły 1 oraz stację szybkiego ładowania baterii własnego projektu. Specjalna stacja miałaby pozwalać na pełne naładowanie baterii w ciągu godziny lub, jeśli komuś się spieszy i nie musi jechać daleko, dostarczenie w 15 minut energii potrzebnej na pokonanie 25 kilometrów.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje