Aktualności
31.01.2014

Marussia MR03 Premiera z opóźnieniem

Marussia F1 Team jako dziesiąta z jedenastu drużyn Formuły 1 pokazała swój zupełnie nowy bolid na nadchodzący sezon. Debiut maszyny podczas oficjalnych testów na torze Jerez w Hiszpanii opóźniły na początku tygodnia problemy techniczne. Samochód pokazał się w ruchu dopiero w czwartek po południu.

MR03 to pierwszy bolid Marussii, który będzie korzystał z układu napędowego od Ferrari (w zeszłym roku zespół polegał na jednostce Coswortha). Po rewolucji w przepisach oznacza to, że za plecami kierowców będzie pracowało włoskie, turbodoładowane V6 i pojemności 1,6 litrów z systemami odzyskiwania energii kinetycznej i termicznej. Z silnika spalinowego wyduszono około 600 KM, a systemy ERS na 33 sekundy podczas jednego okrążenia mają dostarczać kolejnych 163 KM.

Marussia MR03

W rosyjskim zespole znajdą się dwaj młodzi kierowcy z Francji i Wielkiej Brytanii. Pierwszy z nich to 24-letni Jules Bianchi, który jeździł najpierw jako kierowca testowy Force India, a swój pierwszy sezon w Formule 1 spędził w Marussii (najlepszy wynik: miejsce 13 w Grand Prix Malezji). Drugi to 22-letni Max Chilton, który w zespole Marussia debiutował w ubiegłym roku (najlepszy wynik: miejsce 14 w Grand Prix Monako).

Marussia MR03

Marussia zajęła w ubiegłym roku w klasyfikacji konstruktorów dziesiąte, przedostatnie miejsce z zerowym dorobkiem punktowym. Zespół startuje w Formule 1 w sumie od czterech lat, wcześniej jako Virgin Racing. Najlepszym wynikiem w jego historii było 12 miejsce w Grand Prix Brazylii w 2012 roku. W tym roku zespół chce nie tylko utrzymać się przed Caterhamem, ale w końcu zdobyć pierwsze punkty.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje