Aktualności
28.01.2014

Force India VJM07 Kodeks klasowy

Zespół Force India obecny jest w Formule 1 od sześciu lat, w ciągu których tylko raz udało mu się wspiąć na podium, na drugie miejsce w Grand Prix Belgii w 2009 roku po zdobyciu jedynego pole position. W ubiegłym roku zespół zajął szóste miejsce w tabeli konstruktorów. Dziś ujawnił swój nowy bolid.

Zmiany przepisów w tym roku są tak duże, że nikt nie próbuje nawet przewidzieć kto będzie najszybszy. W bolidach, całkowicie przeprojektowanych pod względami aerodynamiki i bezpieczeństwa, po ponad 25 latach przerwy ponownie pojawią się silniki z turbodoładowaniem, które zajmą miejsce atmosferycznych V8. Do historii przejdzie też system znany dotychczas KERS. Zamiast tego nowe silniki V6 będą współpracować z dwoma systemami odzyskiwania energii (kinetycznej ERS-K i cieplnej ERS-H).

Force India VJM07

Nowy bolid Force India, noszący oznaczenie VJM07, będzie wyposażony w układ napędowy Mercedes-Benza, z którym zespół współpracuje od 2009 roku. Zgodnie z obecnymi przepisami maszyna razem z kierowcą i płynami ma ważyć 691 kilogramów i wykorzystywać w trakcie jednego okrążenia maksymalnie 4 MJ energii, zgromadzonej wcześniej przez systemy jej odzyskiwania. Dodatkowy zastrzyk mocy do 163 KM będzie trwał do 33 sekund na okrążenie (zeszłoroczny KERS oferował do 80 KM przez 6,7 sekund).

Force India VJM07

W barwach Force India nie zobaczymy kierowców, którzy jeździli tu w minionym sezonie. Po roku rozstania i jeździe dla Saubera do ekipy wrócił Nico Hulkenberg, a ostatnie wolne miejsce zajął Sergio Perez, który tylko jeden rok utrzymał się w McLarenie. Bolid VJM07 w tym tygodniu przechodzi przez oficjalną, przedsezonową sesję testową na torze Jerez w Hiszpanii. Walka o punkty zacznie się w połowie marca od Grand Prix Australii.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje