Aktualności
25.01.2014

Chevrolet Camaro Z28.R Poważne ściganie

Już dziś po raz pięćdziesiąty drugi wystartuje 24-godzinny wyścig na pętli Daytona, od którego rozpocznie się pierwszy sezon mistrzostw United SportsCar Championship. Imprezie jak zwykle towarzyszy szereg innych zawodów niższego stopnia. W jednym z nich zadebiutował zupełnie nowy Chevy Camaro Z28.R.

Wyścigowe Z28.R związane jest bezpośrednio z seryjnym Camaro Z/28, z którym dzieli osie, pakiet aerodynamiczny oraz 7-litrowy silnik V8 serii LS7, którego moc wędruje poprzez mechanizm różnicowy ze śrubowymi kołami zębatymi. Największe różnice w stosunku do cywilnego modelu to oczywiście wypatroszone wnętrze, w którym pojawiła się klatka bezpieczeństwa, wymagane wyposażenie, oraz nowe elementy zawieszenia.

Chevrolet Camaro Z28.R

Torowy Chevrolet nawiązuje bezpośrednio do swojego przodka o tej samej nazwie, który powstał w 1967 roku z myślą o wyścigach w serii Trans-Am. Nowe Z28.R zastępuje w mistrzostwach IMSA Continental Tire SportsCar Challenge model Camaro GS.R, który w ciągu trzech ostatnich sezonów przyniósł marce sześć zwycięstw i zeszłoroczne wicemistrzostwo w klasie GS. W tym roku, na który składa się dwanaście eliminacji, firma ostrzy zęby na tytuł mistrzowski.

Chevrolet Camaro Z28.R

Nowe Camaro Z28.R wylądowało w rękach zespołów Stevenson Motorsports oraz CKS Autosport i zadebiutowało w 2,5-godzinnym, piątkowym wyścigu BMW Performance 200 na torze Daytona. Debiut auta rozstawionego z numerem startowym #01 w barwach ekipy CKS Autosport zakończył się na pozycji trzynastej w klasyfikacji generalnej.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje