Aktualności
12.09.2008

Lotus Europa Diamond Diamentowa rocznica

Już w najbliższą niedzielę w kwaterze w Hethel brytyjski Lotus będzie świętował swoją 60 rocznicę istnienia, którą zwykło się określać mianem diamentowej. Anglicy potraktowali to dosłownie i przy okazji uroczystości zaprezentują obsadzane diamentami coupe Europa.

Diamenty znajdziemy tu na dźwigni zmiany biegów oraz przeprojektowanych obręczach zegarów pokładowych. Całą kabinę wypełni nowy krój skóry, wszystkie szyby zostaną przyciemnione, całe auto pomalowane na czarno i osadzone na srebrzystych felgach.

Lotus Europa Diamond

Pojazd zostanie potraktowany również bliżej nieokreślonym zakresem zmian technicznych. Producent ujawnia jedynie, że sprint do setki spadnie poniżej 5 sekund, a prędkość maksymalna sięgnie 235 km/h - to osiągi znacznie lepsze niż w 200-konnym coupe Europa S.

Lotus Europa Diamond

Rocznicowy pojazd będzie warty aż 150 tysięcy funtów (633 tysiące PLN), z których 111 tysięcy (468 tys. PLN) to wartość 164 wykorzystanych w nim diamentów, których miejsce na czas premiery zastąpią bezwartościowe imitacje. Nie wiadomo jeszcze czy auto pozostanie jedyne w swoim rodzaju, czy też Lotus zdecyduje się na wypuszczenie kilku egzemplarzy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje