Aktualności
13.01.2014

Lexus RC F Zbudowany dla prędkości

Na wystawie w Tokio w listopadzie pokazano po raz pierwszy zupełnie nowe coupe Lexusa o oznaczeniu RC, któremu do pełni szczęścia brakowało tylko wariantu F. Ale to już przeszłość: RC F debiutuje w tym tygodniu jako najmocniejszy model z widlastą ósemką na pokładzie w historii japońskiej marki.

Model RC F odróżnimy od zwykłego RC między innymi po 19-calowych felgach z szerokim ogumieniem, wielkich wlotach powietrza z przodu, wybrzuszonej, wentylowanej masce silnika, poszerzonych nadkolach z wcięciem z przodu oraz nowych końcówkach wydechu. W środku auta odkryjemy między innymi nową kierownicę, nowe fotele i nowe pedały. Aby nie było wątpliwości w środku i na zewnątrz posadzono kilka emblematów stylizowanej litery F, odnoszącej się do toru wyścigowego Fuji.

Lexus RC F

Maszyna, czerpiąca doświadczenia z modelu LFA, zostanie uzbrojona w aktywny spoiler, który będzie unosił się przy prędkości co najmniej 80 km/h i opadał w stan spoczynku po zwolnieniu do 40 km/h. Lexus niestety nie zdradza jeszcze pełnej specyfikacji auta. Marka deklaruje jedynie, że pojazd wyposażony będzie w nowy silnik V8 o pojemności pięciu litrów i mocy znacznie przekraczającej 456 koni mechanicznych.

Lexus RC F

Zupełnie nowy RC F zadebiutuje już w tym tygodniu na wystawie North American International Auto Show w Detroit, która będzie otwarta w dniach od 13 do 26 stycznia. Dla marki Lexus rynek amerykański i Detroit są szczególnie ważne - to właśnie tutaj w 1989 markę w całej okazałości objawiła Toyota (limuzyna LS 400), a na konkurencyjnym stoisku Nissana pojawiło się pierwsze Infiniti.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje