Aktualności
13.01.2014

Audi Allroad Shooting Brake Czynniki motywujące

W tym wieku Audi miało kilka podejść do tematu modelu z karoserią typu shooting brake: w roku 2001 na wystawie w Paryżu pokazało koncept Steppenwolf, a w roku 2005 na wystawę w Tokio przygotowało koncept Shooting Brake. W tym roku Niemcy kontynuują wątek z pokazowym modelem Allroad Shooting Brake.

Kompaktowy crossover, który zadebiutuje w tym tygodniu na salonie samochodowym w Detroit, mierzy 420 centymetrów długości, 141 centymetrów wysokości, 185 centymetrów szerokości i zabiera na pokład cztery osoby. Pojazd, którego karoserię wykonano z włókien węglowych i aluminium waży około 1600 kilogramów. Wszystkie cztery, 19-calowe koła zawieszono niezależnie: z przodu kolumny MacPhersona, z tyłu układ wielowahaczowy.

Audi Allroad Shooting Brake

Audi pod szyldem wszędobylskiego Allroad Shooting Brake łączy po raz pierwszy na raz filozofie ukryte pod hasłami Allroad, Quattro oraz E-Tron. Najnowszy koncept marki jest hybrydą typu plug-in, którą zasila silnik spalinowy oraz dwa motory elektryczne, które wprawiają w ruch wszystkie cztery koła. Pod maską z przodu pracuje turbodoładowana, 2-litrowa, 4-cylindrowa jednostka benzynowa o mocy 292 koni mechanicznych i momencie obrotowym 380 niutonometrów.

Audi Allroad Shooting Brake

Z silnikiem spalinowym poprzez specjalne sprzęgła połączony jest motor elektryczny o mocy 54 KM i momencie 270 Nm. Układ tworzący całość z dwusprzęgłową, 6-stopniową skrzynią biegów e-S Tronic napędza przednie koła auta. Z tyłu samodzielnie pracuje elektryczny motor o mocy 116 KM i momencie 270 Nm, który w określonych sytuacjach porusza tylne koła. Cały układ napędowy produkuje maksymalnie 408 koni mechanicznych i 650 niutonometrów.

Audi Allroad Shooting Brake

Allroad Shooting Brake pracuje w trzech trybach: elektrycznym (zasięg do 50 kilometrów dzięki bateriom o pojemności 8,8 kWh), hybrydowym lub sportowym. W najlepszym przypadku model rozwija 100 km/h w czasie 4,6 sekund i spala średnio 1,9 litra paliwa na sto kilometrów (według obowiązujących norm pomiarowych ECE). Zasięg maszyny według Audi sięga aż 820 kilometrów. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje