Aktualności
17.12.2013

Pescarolo 02 Coupe Mała liga

W przyszłym roku nie tylko znacząco zmienią się reguły obowiązujące prototypy klasy LMP1, ale także przepisy dotyczące mniejszych prototypów. Mowa o grupie CN oraz zupełnie nowej LMP3, która dopiero będzie sprecyzowana. W ich zakresie znajdzie się między innymi nowe auto od francuskiego Pescarolo.

W minionym sezonie ekipy, za którą stoi Henri Pescarolo, zabrakło na torze z powodów finansowych. W połowie roku skupiono się na pozyskaniu sponsorów na start w przyszłym sezonie samochodem klasy LMP1 w pucharze World Endurance Championship, ale z planów tych na razie nic nie wynikło. Zamiast tego na początku grudnia pokazano obiecujący prototyp Pescarolo 02 Coupe, który kwalifikuje się do startów w grupie CN.

Pescarolo 02 Coupe

Klasę CN, regulowaną przez FIA i l'Automobile Club de l'Ouest, zobaczymy w przyszłorocznych mistrzostwach Asian Le Mans Series. Sportowe prototypy w tej grupie charakteryzują zamknięte karoserie o długości maksymalnie 4800 milimetrów, silniki o pojemności poniżej trzech litrów i masa co najmniej 625 kilogramów (w przypadku największych jednostek napędowych). Dla azjatyckich modeli CN przewidziano 2-litrowe, 4-cylindrowe silniki Hondy.

Pescarolo 02 Coupe

Nowy model Pescarolo 02 przygotowano wspólnie z francuskim Sora Composites, które specjalizuje się nie tylko w samochodach wyścigowych (elementy Lotusa Evory, Renaulta Megane R26R, Citroena DS3, Tesli Roadster). Auto zadebiutowało w pierwszych dniach grudnia na zamkniętym Torze Bugatti, będącym częścią trasy 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Pierwszy egzemplarz pokonał pierwsze 500 kilometrów bezproblemowo, a w drodze są już kolejne sztuki (zespół prowadzi rozmowy z kilkoma zainteresowanymi).

Pescarolo 02 Coupe

Choć model 02 Coupe jest dopuszczony do azjatyckich zawodów Le Mans, jego twórcy myślą na razie o udziale we francuskim pucharze VdeV Endurance Series, sprzedaniu kolejnych sztuk, a później dostaniu się do zawodów klasy LMP3, której powstanie ACO ogłosiło pod koniec listopada. Oprócz modelu Pescarolo homologację CN otrzymały już prototypy Ligier JS53 Evo, Norma M20 FC, Lobart LA01, Promec PJ199, Tatuus PY 012, Wolf GB08 oraz Zulltec CZ2.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje