Aktualności
28.11.2013

Nissan Juke Nismo RS Nade wszystko

Półtora roku temu pojawił się pierwszy Juke Nismo, zwiastujący początek zupełnie nowej gamy produktów japońskiego producenta. Gamy, w której główną rolę odgrywa oddział Nissan Motorsports, w skrócie Nismo. Dzisiaj mamy już cztery modele, w tym 370Z, GT-R i March, a sam Juke przeszedł ewolucję do specyfikacji RS.

W wersji RS wszystkiego jest więcej: więcej mocy, więcej przyczepności, więcej sztywności, większe hamulce i więcej sportowych akcentów (fotele Recaro, tapicerka z Alcantary, 18-calowe felgi z ogumieniem Continental ContiSportContact5, dobór kolorów). Zmodyfikowano tu wszystko: karoserię, podwozie, silnik, zawieszenie, układ kierowniczy i układ hamulcowy. Nissan chwali się, że przeprojektowana karoseria pozwoliła aż o 37 procent zwiększyć wydajność aerodynamiczną auta... cokolwiek miałoby to znaczyć.

Nissan Juke Nismo RS

Dobra zabawa z modelem Juke zaczyna się od 1,6-litrowego silnika benzynowego z turbodoładowaniem, który w wersji S rozwija 190 KM. Wariant Nismo ma okrągłe 200 KM, a Nismo RS dzięki nowemu wydechowi i zmianami w elektronice sięga 218 KM. Moment obrotowy dochodzi do 284 Nm (w zwykłym Nismo dostajemy 250 Nm). Napęd w podstawowej wersji przekazywany jest na przód za pośrednictwem 6-biegowej, ręcznej przekładni i helikalnego mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu.

Nissan Juke Nismo RS

W ofercie znajdzie się również Juke Nismo RS z napędem przekazywanym na wszystkie cztery koła (z inteligentnym rozdziałem momentu obrotowego pomiędzy poszczególne osie i koła), w którym możliwości silnika ograniczono do 214 KM i 250 Nm. Inne jest także bezpośrednie otoczenie: w takim wydaniu motor połączono z bezstopniową przekładnią Xtronic CVT, która w trybie ręcznym udaje mechanizm o ośmiu biegach (w zwykłym Juke sześciu, a w Juke Nismo siedmiu).

Nissan Juke Nismo RS

Więcej szczegółów na temat Juke'a Nismo RS, w tym ceny i osiągi samochodu, Nissan zdradzi w późniejszym terminie. Obecnie auto można oglądać na salonie samochodowym w Los Angeles, na którym miało swoją światową premierę. Wystawa będzie otwarta do dnia pierwszego grudnia. W salonach sprzedaży na całym świecie model ma pojawić się na początku przyszłego roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje