Aktualności
22.11.2013

SRT Viper GTS Anodized Carbon Special Edition

Viper chce się wszystkim podobać, ale nie chce oddać się we wszystkich ręce. Tak jest w każdym razie w najnowszej, ściśle limitowanej wersji specjalnej modelu, który w ubiegłym roku odrodził się pod marką SRT. Na widok wydania Anodized Carbon Special Edition oko z pewnością niejednemu zbieleje.

Sama nazwa może niewiele mówić, dlatego spieszymy z wyjaśnieniami. Viper GTS Anodized Carbon Special Edition i do tego "Package" to Viper oblany wyjątkowym matowym, metalicznym lakierem, który w grupie Chryslera jest absolutną nowością. Amerykanie wypieścili także felgi coupe, emblematy GTS, końcówki wydechu, klapkę wlewu paliwa, zaciski hamulców oraz detale z włókien węglowych.

SRT Viper GTS Anodized Carbon Special Edition

Aby czuć się wyjątkowo także we wnętrzu otrzymamy obszytą Alcantarą deskę rozdzielczą i fotele, tapicerkę na drzwiach i tunelu środkowych ze skóry Nappa, pomarańczowe szycie oraz jeszcze więcej elementów z nagich włókien węglowych. Pod maską bez zmian: skromne, 8,4-litrowe V10, które bez zbędnych środków przymusu produkuje swobodnie prawie 650 koni mechanicznych i 815 niutonometrów - klasa sama w sobie wśród silników atmosferycznych.

SRT Viper GTS Anodized Carbon Special Edition

Z racji, że model specjalny bazuje na wariancie GTS w serii dostaniemy między innymi regulowane zawieszenie. SRT Viper GTS Anodized Carbon Special Edition Package powstanie w serii limitowanej do zaledwie 50 egzemplarzy, a jego produkcja ruszy w fabryce w Detroit w styczniu przyszłego roku. Obecnie auto można podziwiać na salonie samochodowym w Los Angeles, który będzie otwarty dla zwiedzających do pierwszego grudnia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje