Aktualności
21.11.2013

Dodge Challenger 100th Anniversary Edition

W zbliżającym się roku 2014 przypadnie setna rocznica rozpoczęcia produkcji samochodów przez braci Dodge, Johna i Horacego. Produkcji, która z przeszło 45 tysiącami sprzedanych aut okazała się najlepszym debiutem tamtych czasów. Z tej okazji Amerykanie przygotowali specjalną edycję coupe Challenger.

Challenger 100th Anniversary Edition dostępny będzie w kilku standardowych kolorach plus w zupełnie nowym, czerwonym, perłowym lakierze High Octane. Rasowy muscle car stanie na nowych, 20-calowych felgach, a jego wnętrze i karoserię ozdobią okolicznościowe emblematy "Dodge Est. 1914" i wypełni nowa tapicerka ze skóry Nappa. Przed kierowcą znajdzie się 3-ramienna kierownica oraz prędkościomierz z zaakcentowaną na czerwono wartością 100 mil na godzinę. W środku znajdzie się też kilka akcesoriów z katalogu Mopar (pedały, progi).

Dodge Challenger 100th Anniversary Edition

W ramach urodzinowych prezentów dostaniemy zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy zestrojone na szybszą jazdę oraz przeprogramowany tryb "sport". Wyposażenie auta obejmie między innymi ekran dotykowy z systemem Uconnect oraz sprzęt grający Boston Acoustics z 7 głośnikami i 368-watowym wzmacniaczem. Miłymi akcentami będą dwa specjalne kluczyki, dobierany indywidualnie zestaw narzędzi i akcesoriów oraz książka opisująca 100 lat działalności marki Dodge.

Dodge Challenger 100th Anniversary Edition

Urodzinowy Challenger dostępny będzie z widlastą szóstką o pojemności 3,6 litrów i mocy 309 KM oraz z 5,7-litrowym silnikiem V8 o mocy 380 KM, współpracującym z ręczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach lub 5-stopniowym automatem. W porównaniu do zwykłych Challengerów SXT Plus lub R/T Plus auto ma być droższe o około 2,5 tysiąca dolarów. W salonach sprzedaży w USA model pojawi się w przyszłym roku. Ilość dostępnych egzemplarzy będzie ograniczona.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje