Aktualności
21.11.2013

Dodge Charger 100th Anniversary Edition

W przyszłym roku minie dokładnie sto lat od kiedy bracia Dodge wprowadzili na amerykańską ziemię własny samochód. Ich dzieło stało się przebojem, znajdując ponad 45 tysięcy nabywców. W tamtym czasie nikt nie mógł pochwalić się lepszym debiutem. Okrągłe urodziny marki uświetni limitowany Charger.

Charger 100th Anniversary Edition będzie oferowany w kilku kolorach, w tym w zupełnie nowym, czerwonym, perłowym lakierze High Octane. Czterodrzwiowy muscle car stanie na nowych, 20-calowych felgach, a jego wnętrze i karoserię ozdobią okolicznościowe emblematy. Przed kierowcą znajdzie się 3-ramienna kierownica oraz prędkościomierz z zaakcentowaną na czerwono wartością 100 mil na godzinę. Pasażerów otoczy nowa tapicerka ze skóry Nappa.

Dodge Charger 100th Anniversary Edition

W ramach urodzinowych prezentów dostaniemy także zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy zestrojone na szybszą jazdę. Wyposażenie auta obejmie między innymi ekran dotykowy z systemem Uconnect oraz sprzęt grający z 10 głośnikami i 552-watowym wzmacniaczem. Miłymi akcentami będą dwa specjalne kluczyki, dobierany indywidualnie zestaw narzędzi i akcesoriów oraz książka opisująca 100 lat działalności marki Dodge.

Dodge Charger 100th Anniversary Edition

Urodzinowy Charger dostępny będzie z widlastą szóstką o mocy 304 KM, współpracującą z 8-stopniowym automatem ZF oraz z 5,7-litrowym silnikiem V8 o mocy 375 KM. W porównaniu do zwykłych Chargerów SXT Plus lub R/T Plus auto ma być droższe o około 2,2 tysiące dolarów. W salonach sprzedaży w USA model pojawi się w przyszłym roku. Ilość dostępnych egzemplarzy będzie ograniczona.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje