Aktualności
05.11.2013

Devel Sixteen Profil psychopaty

W Dubaju i okolicach z egzotykami dzieją się czasem bardzo dziwne rzeczy. Jedne marnieją, porzucone gdzieś na pustyni, inne przechodzą metamorfozy, dla których nie ma żadnego usprawiedliwienia. Jeszcze inne zostają wydane na świat, do którego nie pasują: Devel Sixteen zakrzywia czas i przestrzeń.

Tajemniczy projekt ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich to kolejna już próba zbudowania sportowego samochodu, który przyćmiłby osiągami wszelkie dotychczasowe zdobycze ludzkości. Tym razem twórcy nie znaleźli dla siebie najwyraźniej żadnych hamulców i nie wyznaczyli sobie żadnych granic, o czym najlepiej świadczą liczby, które pojawiają się w związku z modelem Sixteen.

Devel Sixteen

Gotowi? Devel Sixteen miałby dysponować mocą 5000 koni mechanicznych (słownie: pięć tysięcy)! Rozpędzenie się do 100 km/h zajmowałoby mu tylko 1,8 sekundy, a prędkość maksymalna miałaby sięgać 560 kilometrów na godzinę. Detale projektu pozostają na razie tajemnicą, podobnie jak stopień ukończenia pierwszego egzemplarza i zaplecze techniczne, którym dysponuje Devel. Zainteresowani autem muszą wierzyć na słowo.

Devel Sixteen

Samochód miałby być produkowany w Dubaju, a pierwsze egzemplarze miałyby trafić do właścicieli już w 2015 roku. Cenę pojazdu określono na skromne 5,5 milionów dirhamów, czyli obecne 4,6 miliony złotych. Prototypowi można przyglądać się z bliska na międzynarodowym salonie samochodowym w Dubaju, który będzie otwarty do dziewiątego listopada.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje