Aktualności
02.11.2013

Porsche Panamera Turbo S Kompletne gran turismo

Najbardziej wyczekiwanym modelem Porsche najbliższych tygodni jest zupełnie nowy Macan, ale na tym premiery niemieckiej marki się nie kończą. Najnowszym dodatkiem do oferty jest brakujące ogniwo w gamie Panamery - najmocniejsza i najszybsza wersja Turbo S, gran turismo w najpełniejszym znaczeniu.

Limuzynę wyposażono oczywiście w najnowsze zdobycze technologiczne Porsche. W standardziej otrzymamy między innymi systemy Dynamic Chassis Control, Torque Vectoring Plus, Active Suspension Management i Power Steering Plus. Trudno będzie oprzeć się także propozycji instalacji węglowo-ceramicznych tarcz hamulcowych, sportowego wydechu i pakietu Sport Chrono.

Porsche Panamera Turbo S

Zrewidowany motor Panamery Turbo, widlasta ósemka o pojemności 4,8 litrów, w wersje S produkuje 570 KM i 750 Nm, a w trybie overboost okrągłe 800 Nm. Napęd poprzez 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynię biegów ląduje stale na wszystkie cztery koła, dzięki czemu wielkie Porsche przekracza 100 km/h w czasie jedynie 3,8 sekund i rozpędza się maksymalnie do 310 km/h. Średnie zużycie paliwa według obowiązujących norm to skromne 10,2 litry na 100 kilometrów.

Porsche Panamera Turbo S Executive

Panamera Turbo S po raz pierwszy dostępna będzie także w wydłużonej wersji Executive. W Niemczech takie wydanie wyceniono na 197 tysięcy euro, wliczając podatek VAT (około 825 tysięcy złotych). Bazowe Turbo S to wydatek 180 tysięcy euro (około 755 tysięcy złotych). Samochód można już zamawiać. Pierwsze sztuki trafią do właścicieli w styczniu, a swoją światową premierę auto będzie miało w przyszłym miesiącu na wystawie w Tokio.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje