Aktualności
23.10.2013

Honda S660 Krok po kroczku

Przymiarki Hondy do małego roadstera trwają już kilka lat i są coraz bliższe ostatecznego rozwiązania, które mają przynieść kolejne 2-3 wiosny. Następnym zwiastunem auta seryjnego będzie koncept S660, utrzymany według najlepszych tradycji japońskich miniaturek, kei-carów. Model zadebiutuje w Tokio.

Swoją nazwą auto nawiązuje do pierwszych samochodów Hondy o sportowym charakterze, coupe i roadsterów serii S500, S600 oraz S800, zapoczątkowanej w pierwszej połowie lat sześćdziesiątych. Symbol S660 to także wskazanie jednostki napędowej. Na pokładzie, w pozycji centralnej, powinniśmy znaleźć 3-cylindrowy, turbodoładowany motor o pojemności około 660 centymetrów sześciennych i mocy w okolicach 65 koni mechanicznych.

Honda S660

Nieoficjalnie mówi się, że seryjna Honda, nie różniąca się zbytnio od S660, powinna pojawić się na rynku w roku 2015 jako spadkobierca modelu Beat, który produkowany był w latach dziewięćdziesiątych. Auto w wersji eksportowej mogłoby być wyposażone w 1-litrową jednostkę o mocy sięgającej 100 KM... o ile taka wersja powstanie. Honda oficjalnie jeszcze do niczego się nie przyznaje, a seryjne auto zaplanowane jest na razie tylko na rynek japoński.

Honda S660

Koncepcyjna Honda S660 zadebiutuje już w połowie przyszłego miesiąca na salonie samochodowym w Tokio. W tym samym miejscu marka wystawi między innymi koncept NSX po kolejnych przeróbkach, swój pierwszy bolid Formuły 1, model RA271, pierwszy, seryjnym samochód w swojej historii, czyli malucha Sports 360, a także kilka bardziej przyziemnych modeli drogowych i konceptów, a także zwiastuny nowych motocykli.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje