Aktualności
14.10.2013

BMW 4 Series Convertible Druga czwórka

W czerwcu BMW pokazało nam pierwszy w swojej historii model serii 4, czyli odpowiednik dawnego coupe serii 3. Teraz "Czwórka" rozrasta się o drugi wariant nadwoziowy, którym jest oczywiście kabriolet. Swoją światową premierę samochód będzie miał już w przyszłym miesiącu na wystawie w Los Angeles.

W porównaniu do starego 3 Series Convertible pojazd będzie miał większy rozstaw osi, większy rozstaw kół i mniejszą masę własną. Różnica na wadze w zależności od wariantu będzie sięgać do 20 kilogramów na korzyść nowego auta. W imię sportowych wrażeń w porównaniu do obecnej, 4-drzwiowej limuzyny serii 3 o 10 milimetrów obniżono zawieszenie, dzięki czemu o 19 milimetrów obniżono środek ciężkości.

BMW 4 Series Convertible

BMW 4 Series Convertible wyposażone będzie w twardy, 3-częściowy, składany dach, który schowa się w bagażniku. W wypadku załadunku i rozładunku dach będzie automatycznie unoszony. Przekształcenie coupe w kabriolet ma zajmować około 20 sekund. Auto dostępne będzie w trzech wariantach wyposażenia i wykończenia z możliwością szerokiej indywidualizacji: Sport Line, Modern Line i Luxury Line. Dostępny będzie też pakiet M Sport.

BMW 4 Series Convertible

W dniu rynkowej premiery pojazdu dostępne będą dwa silniki benzynowe i jeden z zapłonem samoczynnym o mocach od 184 do 306 KM: sześciocylindrowy 435i, czterocylindrowy 428i i czterocylindrowy 420 d. Każda jednostka uzbrojona będzie w układ TwinPower Turbo oraz system Start-Stop i połączona z ręczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach. Za dopłatą dostępna będzie 8-stopniowa przekładnia automatyczna.

BMW 4 Series Convertible

Najmocniejszy wariant odkrytej "Czwórki" z 3-litrowym silnikiem będzie legitymował się masą własną 1815 kilogramów (według norm europejskich). Na rozwinięcie 100 km/h auto będzie potrzebowało z automatem 5,5 sekund, a jego średni apetyt na paliwo sięgnie 7,5 litrów na 100 kilometrów. Lżejszy o 60 kilogramów wariant wysokoprężny będzie spalał o prawie 3 litry mniej i rozwijał setkę w 8,2 sekundy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje