Aktualności
12.10.2013

Novitec F12 N-Largo Umocnienie pozycji

Blisko dwanaście miesięcy temu ekipa Novitec Rosso jako pierwszy tuner przygotowała zestaw modyfikacji wizualnych i mechanicznych Ferrari F12betlinetta. Od tego czasu konkurencja pokazała wiele własnych wariantów, na które Novitec ma jeszcze mocniejszą odpowiedź. To model F12 o groźnym imieniu N-Largo.

Od poprzedniego podejścia N-Largo różni się przede wszystkim wyglądem. Wszystko kręci się wokół wykonanych z włókien węglowych, nowych paneli nadwozia, poszerzających sylwetkę auta do 205 centymetrów (na tylnej osi 11 cm więcej, niż seryjnie). Coupe stoi teraz na nowych felgach z ogumieniem Pirelli P Zero w rozmiarze 335/25 ZR 22 na tyle oraz 255/30 ZR 21 na przedzie.

Novitec F12 N-Largo

Niemiecki tuner proponuje także zmianę wystroju wnętrza (tapicerka ze skóry lub Alcantary) i szereg modyfikacji natury mechanicznej. Samochód obniżono o 40 milimetrów poprzez zastosowanie nowych sprężyn zawieszenia. Dla ułatwienia poruszania się na co dzień przygotowano układ hydrauliczny, pozwalający na tymczasowe zwiększenie prześwitu o około 40 milimetrów. Firma wymieniała także układ wydechowy, dostępny z dodatkowymi przepustnicami lub bez.

Novitec F12 N-Largo

Modyfikacje 6,3-litrowego silnika V12 sprowadziły się przede wszystkim do przeprogramowania jednostki elektronicznej, sterującej jego pracą. Moc motoru wzrosła z 740 do 781 koni mechanicznych, a moment obrotowy wspiął się z 690 do 722 niutonometrów. F12 N-Largo ma rozpędzać się do okolic 350 kilometrów na godzinę. O pomiarach przyspieszenia pojazdu Novitec nie wspomina, podobnie jak o cenie całego pakietu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje