Aktualności
15.09.2013

Brabus 850 iBusiness Pewny interes

Brabus już od kilku lat nie inwestuje w próby bicia rekordów prędkości maksymalnej w kategorii limuzyn, ale wcale nie znaczy to, że jego produkty osłabły albo zwolniły. Jest wręcz przeciwnie! Na bazie najnowszej klasy S przygotowano model 850 iBusiness, który w swojej kategorii wagowej nie ma sobie równych.

Tuner reklamuje maszynę jako najmocniejszą i najszybszą, dopuszczoną do ruchu drogowego limuzynę na świecie. Można by się z tym zgodzić bez żadnego zająknięcia... gdyby tylko firma nie ograniczyła prędkości maksymalnej do skromnych 350 km/h. Wszystko inne wykracza poza granice zdrowego rozsądku i sięga tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden biznesmen.

Brabus 850 iBusiness

Na początek silnik. To jednostka V8 z modeli 63 AMG, która została powiększona do przeszło 5,9 litrów, co wiązało się ze wzmocnieniem bloku silnika, tłoków, korbowodów i wałków rozrządu. Do zestawu dołożono dwie nowe turbosprężarki, układ wydechowy, układ dolotowy i przeprogramowaną elektronikę. Efekt: 850 koni mechanicznych i aż 1450 niutonometrów, które w obawie o wytrzymałość całego układu napędowego ograniczono do 1150 Nm.

Brabus 850 iBusiness

Silnik współpracuje z 7-stopniową skrzynią biegów AMG Speedshift MCT, a za dopłatą Brabus instaluje mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu z 40-procentowym stopniem zblokowania oraz felgi z odpowiednim ogumieniem o średnicy od 19 do 22 cali. Węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe to standard. Limuzyna na rozwinięcie prędkości stu kilometrów na godzinę potrzebuje zaledwie trzech i pół sekundy.

Brabus 850 iBusiness

Drugi atut przetargowy Brabusa to system multimedialny iBusiness, którego pierwszą wersję pokazano w 2010 roku. Pod nazwą tą kryją się urządzenia firmy Apple (iPhone, iPad, iPod, telewizor, a w razie potrzeby Mac Mini) i specjalne aplikacje, zintegrowane z komputerem samochodowym, które zapewniają rozrywkę wszystkim pasażerom, ze szczególnym wskazaniem na tych z tyłu. Każdy egzemplarz 850 iBusiness będzie budowany tylko na specjalne zamówienia, a właściciel będzie mógł skonfigurować auto według własnego gustu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje