Aktualności
13.09.2013

Mercedes-Benz CLA 45 AMG Racing Series

Daimlerowi nie brakuje pomysłów na kolejne warianty najnowszej klasy A. Tym razem koncern sięgnął po sedana CLA 45 AMG, na bazie którego przygotował model wyścigowy Racing Series. Marka wierzy, że pojazd będzie równie dużym sukcesem, co SLS AMG GT3, który od roku 2010 sprzedał się w 67 egzemplarzach.

Przeznaczony dla prywatnych klientów SLS AMG GT3 startuje i wygrywa obecnie w 22 seriach wyścigowych, rozgrywanych na pięciu kontynentach. CLA 45 AMG Racing Series adresowany będzie także do ekip pracujących na własny rachunek, a jego posiadanie będzie upoważniać do startów w regionalnych pucharach czy mistrzostwach typu VLN (Veranstaltergemeinschaft Langstreckenmeisterschaft Nürburgring). Na razie auto jest konceptem, gotowy produkt pojawi się prawdopodobnie w przyszłym roku.

Mercedes-Benz CLA 45 AMG Racing Series

Nad przygotowaniem auta pracowały oddziały Mercedes-AMG oraz HWA (ten drugi odpowiada między innymi za obecność marki Mercedes-Benz w serii DTM). Maszynę przygotowano z dbałością o każdy detal i obowiązujące normy jako rasową wyścigówkę. Fabryczne wnętrze ustąpiło miejsca nagim włóknom węglowym i klatce bezpieczeństwa, na zewnątrz pojawiło się obowiązkowe ospoilerowanie i poszerzone nadkola, a "pod spodem" znalazło się nowe zawieszenie, układ hamulcowy i szerzej rozstawione koła z 18-calowym ogumieniem o profilu 265/660 od Dunlopa.

Mercedes-Benz CLA 45 AMG Racing Series

W seryjnym CLA 45 AMG znajduje się 2-litrowy, 4-cylindrowy silnik, który dzięki turbodoładowaniu generuje aż 360 KM i 450 Nm. W modelu Racing Series pracuje ta sama jednostka, połączona z 7-stopniową skrzynią AMG Speedshift DCT. Jej parametry uzależnione będą od regulaminu serii, w którym zechcemy wystartować, podobnie jak cała specyfikacja układu przeniesienia napędu (tylko na przód lub na wszystkie cztery koła). Mercedes-Benz chce się jeszcze upewnić ilu będzie chętnych na auto i... jazda!

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje