Aktualności
05.09.2013

Bravado Banshee Z ekranu na ulicę

Od premiery GTA V na konsole dzieli nas już tylko kilkanaście dni. W grze jak zwykle nie będzie prawdziwych modeli i marek samochodów... z małym wyjątkiem. Amerykanie przenieśli jeden z najbardziej rozpoznawalnych pojazdów serii z postaci cyfrowej do rzeczywistości. Mowa o sportowym Banshee.

Bravado Banshee pojawiło się ponad dekadę temu w Grand Theft Auto III i, jak nietrudno się domyślić, wzorowane było na Viperze. Potem projekt ewoluował, ocierając się o Corvette, a w modelu z GTA IV można dostrzec pomysły łudząco podobne do SRT Vipera, który został pokazany kilka lat później. Tegoroczne Banshee dostało jeszcze bardziej dopracowane nadwozie i wnętrze, a do rzeczywistości zostało przeniesione dzięki połączeniu sił Rockstar Games z West Coast Customs.

Bravado Banshee

Zbudowany tylko w jednym egzemplarzu samochód oparto na podwoziu... poprzedniej generacji Vipera. Coupe nie tylko ubrano w zupełnie nową karoserię, ale przeprojektowano także wnętrze i uzbrojono w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający. Twórcy auta nie zdradzają detali technicznych, ale jeśli tylko napis Twin Turbo na boku nie służy jedynie do dekoracji możemy spodziewać się lawiny mocy. Trzycyfrowej lawiny mocy.

Bravado Banshee

Samochód nie ma jeszcze właściciela, a aby ubiegać się o jego pozycję należy wziąć udział w konkursie serwisu GameStop za punkty zebrane w ramach programu podarunkowego. Wygrać może tylko jedna osoba, reszta będzie musiała zadowolić się komputerowym modelem w GTA V. Na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3 gra ukaże się już siedemnastego września. Data wyjścia gry na komputery stacjonarne nie jest jeszcze znana.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje