Aktualności
20.08.2013

Spyker B6 Venator Spyder Uff, jak gorąco

Przyszłość Spykera po zakończeniu związku z Saabem i uruchomieniu nowych projektów zapowiada się coraz bardziej kolorowo. Dowody? W marcu pokazano koncept coupe B6 Venator, tydzień temu potwierdzono produkcję super-SUV'a D8 Peking to Paris, a w miniony weekend ujawniono światu B6 w nadwoziu Spyder.

B6 Venator Spyder zadebiutował w pięknych okolicznościach przyrody, związanych z konkursem elegancji w Pebble Beach. Pojazd zbudowany ręcznie na aluminiowym podwoziu z karoserią z włókien węglowych mierzy prawie 4,35 metrów długości i waży niecałe 1400 kilogramów. Auto stoi na 19-calowych felgach serii Turbofan, a jego wnętrze wypełnia skóra od holenderskiego Hulshof.

Spyker B6 Venator Spyder

"Łowca" - bo to właśnie po łacinie oznacza "Venator" - napędzany jest centralnie umieszczonym silnikiem V6, który ma generować co najmniej 375 koni mechanicznych. Motor współpracuje z automatyczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach, która przekazuje napęd tylko na tylne koła.

Spyker B6 Venator Spyder

Rozpoczęcie produkcji modelu B6 Venator Spyder z myślą o rynkach w Europie, Azji Wschodniej, Indiach i Bliskim Wschodzie planowane jest przez Spykera na koniec 2014 roku. Klienci w USA będą musieli poczekać do początku 2015 roku. Samochód ma kosztować około 150 tysięcy dolarów, co odpowiada obecnie kwocie niecałych 640 tysięcy złotych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje