Aktualności
16.08.2013

Cadillac Elmiraj Grand coupe

Cadillac rozwija wątek konceptu Ciel sprzed dwóch lat, który był wielkim kabrioletem dla czworga z dwoma parami drzwi. Tym razem znany z luksusowych samochodów koncern skłania się ku wielkiemu coupe, dla którego główną inspiracją był model Eldorado z 1967 roku. Nowy projekt nosi nazwę Elmiraj.

Elmiraj jest jeszcze większy, niż Ciel. Maszyna z przepastnymi fotelami dla czworga mierzy prawie 521 centymetrów długości, stoi na 22-calowych kołach i waży około 1814 kilogramów. Coupe bazuje na zupełnie nowym podwoziu z napędem przekazywanym na tył, które jest ciągle doskonalone na potrzeby przyszłych modeli marki.

Cadillac Elmiraj

Ciel był hybrydą, ale Elmiraj stawia na bardziej tradycyjne wartości, wychodząc od 420-konnego, podwójnie doładowanego V6, znanego z seryjnego CTS-V. Jego serce to podwójnie doładowana, widlasta ósemka o pojemności 4,5 litrów, bazująca na rozwiązaniach z V6. Silnik generuje około 500 koni mechanicznych i prawie 680 niutonometrów.

Cadillac Elmiraj

Cadillac Elmiraj został zaprojektowany w kalifornijskim studiu General Motors w North Hollywood pod nadzorem Franka Saucedo i zbudowany ręcznie w Michigan. Do wykończenia wnętrza auta wykorzystano między innymi egzotyczne drewno z upadłych palisandrów brazylijskich, które rzemieślnicy z Cadillac Studio wybierali własnoręcznie. Szanse na produkcję seryjną? Bliskie zeru.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje