Aktualności
01.08.2013

Lamborghini Gallardo LP570-4 Squadra Corse Smak wyścigów

Najwyższy czas pokazać następcę Gallardo? Nic z tych rzeczy! Lamborghini idzie w ślady Porsche i mnoży wariacje swojego najlepiej sprzedającego się modelu w nieskończoność. W tej chwili oferta obejmuje 6 bazowych Gallardo, 4 wersje limitowane i 2 torowe. Oto numer 13 na liście: LP570-4 Squadra Corse.

Squadra Corse to oddział Lamborghini, powołany do życia w ubiegłym roku, którego głównym zadaniem jest przygotowanie i obsługa samochodów wyścigowych. Jego pierwszym modelem było torowe Gallardo GT3 FL2, przygotowane wspólnie z Reiter Engineering, które ujawniono na początku tego roku. Coupe LP570-4, które będzie miało swoją premierę jesienią na wystawie we Frankfurcie, to pierwsze drogowe auto od Squadra Corse.

Lamborghini Gallardo LP570-4 Squadra Corse

Najbardziej ekstremalne Gallardo w ofercie bazuje na modelu Superleggera i czerpie inspiracje z wyścigowego Gallardo Super Trofeo. Wszystko to objawia się: tylnym skrzydłem, generującym trzy razy większy docisk, niż w przypadku LP560-4, karbonową pokrywą silnika z systemem szybkiego demontażu, 19-calowymi felgami oraz malowaniem nadwozia i wykończeniem wnętrza, w którym przybyło włókien węglowych i które wypełniła Alcantara.

Lamborghini Gallardo LP570-4 Squadra Corse

Auto bazuje na Superleggerze, ale jeśli chodzi o przednią i tylną część karoserii to idzie w ślady bazowego Gallardo LP560-4. Coupe waży 1340 kilogramów, czyli o 70 kilogramów mniej, niż LP560-4 i napędzane jest jednostką V10 o mocy 570 KM. Motor współpracuje z 6-stopniową, zrobotyzowaną przekładnią E-Gear, która pozwala na rozwinięcie 100 km/h w 3,4 sekundy, 200 km/h w 10,4 sekundy i rozpędzenie się do 320 km/h.

Lamborghini Gallardo LP570-4 Squadra Corse

Gallardo LP570-4 Squadra Corse dostępne będzie w czterech kolorach: Giallo Midas (żóły), Bianco Monocerus (biały), Grigio Thalasso (szary) oraz Rosso Mars (czerwony). Wyposażenie standardowe auta obejmie między innymi tarcze hamulcowe ze spieków węglowo-ceramicznych oraz kubełkowe fotele, które na życzenie będzie można wymienić na bardziej komfortowe siedziska do codziennej jazdy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje