Aktualności
30.07.2013

Lucra 2.2 Młody wilk

Amerykańskie Lucra Cars, znane przede wszystkim z budowy szalonego roadstera LC470, przygotowuje zupełnie nowy model. Maszyna ma tak samo porażać osiągami, ale całość będzie podana w znacznie bardziej cywilizowanym opakowaniu. Projekt skrywa się na razie pod niewiele mówiącym kryptonimem 2.2.

Firma nadal najlepiej czuje się w temacie 2-osobowych samochodów bez dachu, ale tym razem zamiast spartańskiego roadstery dostaniemy nieco większą maszynę o proporcjach i rozmiarach typowych dla rasowych GT. Po tym, co można zobaczyć na pierwszych, komputerowych wizualizacjach będziemy mieli do czynienia z bezpośrednim konkurentem Corvette i tym podobnych maszyn.

Lucra 2.2

Tak samo, jak w przypadku LC470 do napędu samochodu posłużą widlaste ósemki ze stajni General Motors oraz Mercedes-AMG. W tej chwili są to jednostki: 6,3-litrowy motor LS3, 7-litrowy motor LS7 oraz 6,2-litrowe V8 od AMG, które za dodatkową opłatą można uzbroić w sprężarkę Welstec. Najbardziej nieśmiały wybór oznacza moc około 435 koni mechanicznych.

Lucra 2.2

W przypadku ważącego niecałe 900 kilogramów modelu LC470, który można było ostatnio zobaczyć w szóstej części kinowego hitu "Szybcy i wściekli", już podstawowy silnik pozwala na rozwinięcie 100 km/h w okolicy 3 sekund. O wadze i osiągach projektu 2.2 twórcy na razie nie informują. Prace nad samochodem trwają, a gotowe auto zobaczymy najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje