Aktualności
24.07.2013

Citroen C-Elysee WTCC Wkrótce na torze

Miesiąc temu Citroen zapowiedział udział w przyszłorocznym sezonie serii World Touring Car Championship z Sebastienem Loebem na czele. Dziś ujawniono w jakim samochodzie wystartuje 8-krotny, rajdowy mistrz świata. Będzie nim maszyna zbudowana na bazie bijącego rekordy sprzedaży modelu C-Elysee.

Wybór padł na C-Elysee nie z przypadku. Auto miało swoją premierę we wrześniu ubiegłego roku na wystawie w Paryżu, a kilka minut po jego odsłonięciu ogłoszono, że marka zastanawia się nad startami w serii WTCC. Dzisiaj start ten jest już pewniakiem, a model C-Elysee, sprzedawany na całym świecie, o blisko jedną trzecią wyprzedza plany producenta i na liście kupujących ma już przeszło 30 tysięcy osób.

Citroen C-Elysee WTCC

Wyścigowy C-Elysee WTCC wyjechał po raz pierwszy na tor kilka dni temu, we wrześniu na salonie samochodowym we Frankfurcie będzie miał swoją premierę, a w kolejnych miesiącach zostanie przyszykowany w myśl nowego regulaminu, nad którym FIA ciągle pracuje. Seria WTCC obejmie starty nie tylko w Europie, ale także Ameryce Łacińskie, Maroku, Chinach i w Rosji.

Citroen C-Elysee WTCC

Narzędzie pracy Loeba zostanie wyposażone w 1,6-litrowy, turbodoładowany motor rodem z rajdowego DS3 WRC, którego moc sięgnie 380 KM, a moment obrotowy 400 Nm. Napęd będzie przekazywany tylko na przód poprzez 6-stopniową, sekwencyjną skrzynię biegów oraz dwutarczowe sprzęgło ze spieków węglowo-ceramicznych. Zgodnie z regulaminem auto wraz z kierowcą będzie ważyło 1100 kilogramów, a w zbiorniku paliwa zmieści się 50 litrów benzyny.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje