Aktualności
22.07.2013

Aston Martin DBS Coupe Zagato Centennial

Aston Martin i Zagato znają się już od przeszło pięćdziesięciu lat, które przyniosły szereg wyjątkowych modeli. Tak długa i dobra znajomość nie mogła oczywiście przejść obojętnie obok setnych urodzin brytyjskiej marki. Właśnie z tej okazji powstanie wyjątkowe Coupe Zagato Centennial na bazie DBS.

Nowa kreacja włosko-angielska ma sięgać korzeniami do najlepszych tradycji Zagato, ugruntowanych w latach pięćdziesiątych i nawiązywać do historii bardziej współczesnej, czyli limitowanej do 99 sztuk serii coupe DB7 Zagato, którą popełniono jedenaście lat temu. Modelu DBS Coupe Zagato Centennial nie będzie można jednak kupić. Auto powstanie tylko w jednym egzemplarzy na specjalnej zamówienie pewnego młodego przedsiębiorcy z Japonii.

Aston Martin DBS Coupe Zagato Centennial

Poza zupełnie nową karoserią z charakterystycznym, garbatym dachem auto otrzyma także nowe wnętrze. W tym drugim przypadku Zagato nie działało samodzielnie, ale było wspierane przed dyrektora kreatywnego firmy odzieżowej CoStume National. Pretekstem do zbudowania nowego auta jest oczywiście setna rocznica działalności Aston Martina, która przypada na ten rok. Z tej samej okazji angielska marka pokazała już szalonego speedstera o oznaczeniu CC100, a także limitowane wersje modeli produkowanych seryjnie.

Aston Martin DBS Coupe Zagato Centennial

Zagato na razie nie informuje kiedy zobaczymy auto w całej okazałości i czy zajdą w nim jakieś zmiany natury technicznej. Angielski grand tourer, na którym Coupe Zagato będzie bazowało, debiutował prawie sześć lat temu z blisko 6-litrowym silnikiem V12 o mocy 517 KM. Produkcję modelu DBS w nadwoziu coupe zakończono w ubiegłym roku, w którym pojawił się nowy Vanquish. Drugim autem z włoskiego studia z okazji 100-lecia firmy będzie Aston Martin DB9 Spyder Zagato Centennial.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje