Aktualności
16.07.2013

Ford Focus ST Mountune Angielska robota

Miłośnicy hot hatchy Forda z Wielkiej Brytanii mają kolejne powody do zacierania rąk i odkładania funtów na wymarzone auto. To oferowane fabrycznie pakiety wytamin, przygotowane przez Mountune dla modeli Focus ST oraz Fiesta ST, dzięki którym mamy poczuć się lepiej niż w... Porsche czy AMG.

Przypomnijmy: standardowa Fiesta ST korzysta z 1,6-litrowego silnika o mocy 182 KM, a Focus ST z 2-litrowej jednostki o mocy 250 KM. Mountune skupiło się na silnikach właśnie, które możemy zmodyfikować u Forda w ekspresowym tempie, oczywiście z zachowaniem gwarancji na samochód: prace nad Fiestą ST określono na 60 minut, a nad Focusem ST na 90 minut.

Ford Focus ST Mountune

Prace tunera sprowadzą się przede wszystkim do wymiany układu dolotowego, filtrów powietrza, intercoolerów i przeprogramowania elektroniki. Po wszystkich zabiegach Fiesta ST będzie dysponowała w trybie overboost mocą 215 KM, przebijając Mercedes-Benza SLK 200 AMG Sport. W przypadku Focusa ST otrzymamy 275 KM, czyli o 10 KM więcej, niż w droższym o 15 tysięcy funtów Porsche Boxsterze.

Ford Fiesta ST Mountune

Wzmocniona Fiesta ST o momencie 320 Nm na rozwinięcie 100 km/h będzie potrzebowała tylko 6,7 sekund, a Focus ST o momencie obrotowym sięgającym 400 Nm, będzie wymagał niecałych sześciu sekund. Pakiet modyfikacji w przypadku mniejszego auta wyceniono na niecałe 600 funtów, a w przypadku większego na niespełna 1,3 tysiąca funtów. Chętni mogą zgłaszać się do jednego ze 120 dealerów Forda w Wielkiej Brytanii, których placówki wybrano na łączników Mountune.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje