Aktualności
14.07.2013

Porsche 921 Vision Niezły numer

Z pomysłem na własne auto do amerykańskiego Local Motors może zgłosić się każdy. Jeśli idea znajdzie zainteresowanie może dość do jej realizacji. Taką właśnie drogą wykreowano ostateczny kształt modelu Rally Fighter, który sprzedawany jest od kilku lat na całym świecie. Co będzie następne?

Obecnie w zakamarkach mikrofabryk Local Motors pracuje się nad... jednośladami. Niedawno pokazano motocykl o nazwie Racer, a następny w kolejne jest motorower o nazwie Cruiser - obie maszyny budowane przy współpracy z DP Custom Cycles. Pomysłów na pojazdy na czterech kołach także nie brakuje, ale te pozostają na razie tylko wizjami na ekranach komputerów.

Porsche 921 Vision

Wśród aut proponowanych przez internautów z całego świata nie brakuje także maszyn pod szyldem innych marek, jak Nissan, Gumpert, Lexus, MG, Audi oraz Porsche. W ostatni przedział wpisuje się wizja Porsche 921, która ma być współczesną interpretacją coupe 928. Model 928 produkowano w kolejnych generacjach od 1978 do 1995 roku. Najmocniejsza wersja dysponowała 5,4-litrowym V8 o mocy 350 KM.

Porsche 921 Vision

Pojazd zaprojektował Anthony Colard z Francji, który pracował m.in. dla Opla i Land Rovera, a z wizją 921 wiązał znalezienie zatrudnienia w Porsche. Według młodego stylisty auto miałoby pójść w ślady przodka: pod maskę trafiłoby wolnossące V8 o mocy dochodzącej do 400 KM, która pozwalałaby na rozwinięcie prędkości 280 km/h. Jak zareagowano na taką propozycję w Niemczech? Może przekonamy się za kilka lat...

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje