Aktualności
09.07.2013

Bluebird DC50 Pamiętne lato

Marka Bluebird, która kojarzy się przede wszystkim z samochodami przeznaczonymi do bicia rekordów prędkości, przygotowuje swoje pierwsze auto drogowe. Model DC50, bo właśnie o nim mowa, zostanie pokazany we wrześniu na wystawie Sustainable MotoExpo, na której firma pokaże także swoją wizję Formuły E.

Dziś za marką Bluebird stoi Don Wales, wnuk sir Malcolma Campbella i bratanek Donalda Campbella. Malcolm zapisał się w historii rekordów kilkukrotnie przed drugą wojną światową, kiedy to startował w samochodach Sunbeam i całej serii maszyn o wspólnej nazwie Blue Bird. W roku 1937 na Bonneville rozpędził się do 484,6 km/h i jako pierwszy człowiek w historii przekroczył oficjalnie na lądzie prędkość 300 mil na godzinę.

Bluebird CN7

Donald Campbell starał się o pobicie rekordu prędkości po drugiej wojnie światowej, co udało się latem 1964 roku w pojeździe Bluebird CN7 w Australii. Campbell uzyskał w dwóch przejazdach średnią prawie 645 km/h, a jeszcze w tym samym roku po raz kolejny poprawił własny rekord prędkości na wodzie - prawie 445 km/h. W przyszłym roku przypadną dokładnie 50 rocznice obu wydarzeń, w związku z czym w sprzedaży pojawi się coupe DC50.

Bluebird DC50

DC50 będzie 2-osobowym, sportowym autem o napędzie elektrycznym ze sterowanymi elektronicznie, unoszonymi do góry drzwiami. Auto ma dysponować mocą sięgającą 365 KM, przyspieszeniem na poziomie najmniejszych Porsche i zasięgiem dochodzącym do 320 kilometrów. Twórcy zamierzają wyprodukować tylko 50 sztuk, wszystkie w błękitnym lakierze.

Bluebird GTL Formula E

Na wystawie Sustainable MotoExpo, która odbędzie się 28 września w National Motor Museum w Beaulieu marka Bluebird pokaże każde koncept GTL, czyli własną wizję bolidu Formuły E, która startuje w przyszłym roku. Wśród stałych eksponatów muzeum można znaleźć 350-konnego Sunbeama, którym Malcolm Campbell przekroczył w 1925 roku prędkość 240 km/h, a także rekordowego Bluebirda z roku 1964.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje