Aktualności
06.07.2013

Chevrolet Corvette Stingray Premiere Edition

Trzydziestego czerwca minęło dokładnie sześćdziesiąt lat od uruchomienia produkcji Corvette. Model, który od tego czasu stał się ikoną amerykańskiej motoryzacji, sprzedał się już w ponad 1,5 milionach egzemplarzy. Z tej okazji przygotowano Corvette Stingray siódmej generacji w wydaniu Premiere Edition.

Premiere Edition, oznaczająca początek produkcji zupełnie nowej generacji Corvette, wyróżnia się między innymi błękitnym lakierem Laguna Blue Tintcoat, zamszową tapicerką w kolorze Brownstone, pasem na masce, tabliczkami znamionowymi we wnętrzu, dekielkami felg, firmowym zestawem bagażowym firmy Thule oraz drobniejszymi detalami jak wykończenie felg czy malowanie elementów karoserii.

Chevrolet Corvette Stingray Premiere Edition

Auto napędzane jest 6,2-litrowym V8 serii LT1 z opcjonalnym układem wydechowym, dzięki któremu produkuje 466 KM i 630 Nm, przekazywane na tylne koła poprzez 7-stopniową, ręczną skrzynię biegów. Coupe wyposażono też w elementy płatnego pakietu Z51: adaptacyjne zawieszenie, elektroniczną blokadę dyferencjału, suchą miskę olejową i poprawki aerodynamiczne.

Chevrolet Corvette Stingray Premiere Edition

Corvette Stingray Premiere Edition rozpędza się do 60 mil na godzinę w czasie 3,8 sekund, a na sprint na dystansie ćwierć mili traci tylko 12 sekund z prędkością 191,5 km/h na wylocie. Produkcja Stingray w tym wydaniu będzie limitowana do zaledwie 500 sztyk. Chevrolet nie podaje jeszcze cen. Za zwykłe Crovette zapłacimy 52 tysiące dolarów, za pakiet Z51 o 2,8 tysięcy więcej.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje