Aktualności
03.07.2013

Innotech Aspiron Twarda skorupa

Już za kilka dni rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Prędkości w Goodwood. Prestiżowa impreza przyciągnie między innymi czeską firmę Innotech, która pokaże przed wielką publicznością swój zupełnie nowy model. Mowa o torowym potworze o nazwie Aspiron, który zapowiadano ponad cztery lata temu.

Czym dokładnie będzie Aspiron? Spartańską maszyną dla kierowcy i pasażera, w której liczy się w zasadzie tylko silnik i cztery koła. Jednostką napędową będzie motor, z którym firma miała do czynienia przy okazji tuningu Corvette - amerykańskie V8 serii LS9 o pojemności 6,2 litrów z kilkoma wariantami mocy. Najsłabsza wersja ma wydzielać skromne 500 koni mechanicznych.

Innotech Aspiron

Najmocniejszą ofertę dla zwykłych zjadaczy chleba stanowić ma wersja o mocy 800 koni mechanicznych, a dla prawdziwych wariatów przewidziano 1000-konnego Aspirona, którego należy wyprowadzać w kagańcu i karmić etanolem. Całkiem nieźle jak na samochód, który ma ważyć zaledwie 760 kilogramów. Podawaniem osiągów na razie nikt sobie nie zaprząta głowy, wystarczy wyobraźnia.

Innotech Aspiron

W każdym przypadku napęd będzie przekazywany na tylne koła poprzez 6-stopniową, ręczną skrzynię biegów Ricardo oraz mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Forda. Innotech Aspiron ma pojawić się w sprzedaży w przyszłym roku w cenie 149 tysięcy dolarów za bazowy model o mocy 500 KM (obecnie to prawie pół miliona złotych). Na razie pozostaje polować na auto na Festiwalu Prędkości w Goodwood, który odbędzie się w dniach 11-14 lipca.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje