Aktualności
21.06.2013

SRT Viper GT3-R Oferta prywatna

Ten weekend to największy z dotychczasowych sprawdzianów dla zupełnie nowego, wyścigowego Vipera GTS-R. Amerykańska maszyna wystartuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans z zamiarem nie tylko wygranej w swojej klasie, ale także przyciągnięcia klientów. Wersja na sprzedaż jest już gotowa - oto Viper GT3-R.

Maszynę przygotował oddział SRT Motorsports we współpracy z Riley Technologies, które odpowiedzialne jest m.in. za amerykańskie prototypy klasy Daytona. Coupe adresowane do zespołów i kierowców działających na własny rachunek może pochwalić się m.in. nową karoserią, 6-stopniową, sekwencyjną skrzynią biegów Xtrac, wielotarczowym sprzęgłem i nowymi hamulcami z 6-tłoczkowymi zaciskami z przodu i 4-tłoczkowymi z tyłu. Pod maską pracuje oczywiście rasowe V10.

SRT Viper GT3-R

Jednoosobowy ścigacz waży na sucho 1295 kilogramów, mierzy 454 centymetry długości i zabiera na pokład 110 litrów paliwa. Serce auta, wyposażone w suchą miskę olejową i sekwencyjny, wielopunktowy wtrysk paliwa liczy sobie prawie 8,4 litry pojemności. Motor produkuje około 690 koni mechanicznych i 870 niutonometrów (bez zwężek w układzie dolotowym, wymaganych w różnych rozmiarach przez różne serie wyścigowe).

SRT Viper GT3-R

Nowy GT3-R to spadkobierca Vipera GTS-R poprzednich generacji, który trzy razy z rzędu w latach 1998-2000 zajmował dwa pierwsze miejsca w ówczesnych klasach GT2, a później GTS w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Stary Viper wygrał również w generalce w 24-godzinnym wyścigu Daytona, zdobył pięć tytułów serii FIA i szesnaście tytułów w krajowych mistrzostwach GT. W roku 2005 w klasie GT3 zadebiutował 525-konny Viper Competition Coupe (dwa krajowe tytuły GT3 i mistrzostwo World Challenge GT).

SRT Viper GT3-R

Cena nowego Vipera GT3-R to około 459 tysięcy dolarów, czyli jakieś 1,5 miliona złotych. Samochód można już zamawiać, a pierwsze sztuki mają trafić do właścicieli pod koniec tego roku. A na torze już jutro będzie można oglądać fabrycznego Vipera GTS-R, z którego GT3-R się wywodzi. Dwa egzemplarze na mocy zaproszenia Automobile Club de l'Ouest wystartują w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w klasie LM GTE Pro.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje