Aktualności
05.06.2013

Skoda Octavia RS Jestem najszybsza

Trzecia generacja Octavii RS będzie miała mocne wejście. Najszybszy samochód w ofercie czeskiej marki zadebiutuje już w przyszłym miesiącu podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood. Model dostępny będzie w dwóch wersjach silnikowych i dwóch nadwoziowych z jedną z dwóch skrzyń biegów do wyboru.

Pierwsza RS polegała na turbodoładowanym silniku benzynowym o pojemności 1,8 litrów, który produkował 180 KM. Druga generacja oferowała 2-litrową benzynę o mocy 200 KM oraz 2-litrową jednostkę TDI o mocy 170 KM. Podobnie jest tym razem: do wyboru będziemy mieli jednostkę TSI o mocy 220 KM oraz TDI o mocy 184 KM, połączone z ręczną skrzynią biegów lub mechanizmem DSG, obie o sześciu przełożeniach.

Skoda Octavia RS

W standardzie każda Octavia RS wyposażona będzie w system Start-Stop, układ odzyskiwania energii z hamowania, elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego XDS, obniżone o 12 milimetrów zawieszenie (13 mm w kombi), adaptacyjne wspomaganie kierownicy, wielowahaczowe zawieszenie tylnych kół z kolumnami MacPhersona, nowe felgi w czterech wzorach i rozmiarach 17-19 cali, bi-xenony w towarzystwie dziennych LED'ów oraz nowe fotele i kierownicę.

Skoda Octavia RS

Na liście elektronicznych wynalazków znajdziemy między innymi systemy Front Assistant (hamowanie przed przeszkodami z przodu, szczególnie w mieście), Lane Assistant (trzymanie pasa ruchu), Multi-Collision Braking (hamowanie w razie większego wypadku), Crew Protect Assistant (asystent w razie wypadku), Driver Activity Assistant (wykrywanie zmęczenia kierowcy) i za dopłatą Adaptive Cruise Assistant (trzymanie dystansu za samochodem przed nami), Intelligent Light Assistant (automatycznie włączane i wyłączane długie światła), Automatic Parking Assistant (pomoc w parkowaniu w ciasnych miejscach), Traveller Assistant (wykrywanie znaków drogowych) i KESSY (Keyless-Entry-Start-and-Exit-System).

Skoda Octavia Combi RS

Czterodrzwiowa Octavia RS z ręczną skrzynią biegów i 220-konnym silnikiem benzynowym będzie rozwijać 100 km/h w czasie 6,8 sekund i rozpędzać się do 248 km/h. Wersja wysokoprężna na to samo będzie potrzebowała 8,1 sekund i pozwoli maksymalnie na 232 km/h. Światowa premiera Skody Octavii RS będzie miała miejsce 10 lipca podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood. W tym samym miesiącu auto trafi do sprzedaży, najpierw w Wielkiej Brytanii, potem w całej Europie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje