Aktualności
22.05.2013

Galag TG1 Rola drugoplanowa

Już dziś wieczorem Warszawę ma opanować Gumball 3000, który ruszył w sobotę z Kopenhagi i który jutro zmierzy w kierunku Krakowa. Wśród maszyn, które przygotowano na 15 edycję rajdu znalazły się dwa pojazdy zespołu Galag. Pierwszy z nich to replika Tumblera z filmów o Batmanie, drugi, to supercoupe TG1.

Wielki Galag Tumbler pokazał się jako pierwszy i poznaliśmy go już kilka dni temu. Model TG1, który początkowo zapowiadany był jako autorski supercar okazał się... silnie zmodyfikowanym Nissanem GT-R. Oba samochody pod dyktando Team Galag z Arabii Saudyjskiej przygotowano w zakładzie Parker Brothers Concepts na Florydzie i ukończono tuż przed startem Gumballa 3000, w którym bierze udział ponad sto samochodów.

Galag TG1

Na pierwszy rzut oka z GT-R niewiele zostało, pomijając charakterystyczną linię bocznych szyb i dach. Samochód otrzymał zupełnie nową, wykonaną z włókien węglowych karoserię, przeprojektowane podwozie i wzmocniony silnik. Tym ostatnim zajęło się angielskie Litchfield Motors, które od kilku lat z najszybszym modelem Nissana wyrabia co tylko mu się podoba.

Galag TG1

W przypadku TG1 podwójnie doładowane V6 o pojemności 3,8 litrów produkuje około 760 koni mechanicznych i 950 niutonometrów. Coupe ma rozwijać "stówę" w czasie zaledwie 2,68 sekund, a po 5,58 sekundach przekraczać sto mil na godzinę (161 km/h). Prędkość maksymalną skalkulowano na co najmniej 340 km/h. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem ten i dziesiątki innych egzotyków zobaczymy dzisiaj wieczorem na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje