Aktualności
20.05.2013

BMW M6 Competition Package Technologia torowa

Na nowościach, które wejdą latem do modeli BMW serii 5 z mocarnym M5 włącznie skorzysta już wkrótce także rodzina M6. Mowa przede wszystkim o zestawie Competition Package, który skupia się na pracy podwozia i jednostki napędowej. A wszystko po to, aby z jeszcze większym zacięciem połykać zakręty i wciągać proste.

Bazowe M6 napędzane jest w dalszym ciągu 4,4-litrowym, podwójnie doładowanym V8 o mocy 560 KM i momencie 680 Nm, które w zależności od wersji nadwoziowej pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w czasie zaledwie 4,2-4,3 sekund. Zestaw Competition Package startuje od wyciśnięcia z silnika dodatkowych 15 koni mechanicznych i zwiększenia do 6000 obrotów na minutę zakresu, w którym dostępny jest maksymalny moment obrotowy.

BMW M6 Competition Package

Inne modyfikacje, wchodzące w skład Competition Package to: wzmocnione i obniżone o 10 milimetrów zawieszenie, sztywniejsza rama tylnej osi, nowe systemy sterujące pracą aktywnego mechanizmu różnicowego przy przekładni głównej, nowy, hydrauliczny układ kierowniczy, przeprogramowany system DSC (Dynamic Stability Control), nowy wydech, 20-calowe obręcze kół oraz drobniejsze zmiany w elektronice i elementach mechanicznych.

BMW M6 Competition Package

BMW M6 Competition Package ma połykać zakręty z jeszcze większą werwą, niż dotychczas, przekraczać prędkość 100 km/h w czasie o 0,1 sekundy krótszym, niż zwykle i rozwijać 200 km/h w czasie krótszym o 0,2 sekundy. Zestaw dostępny będzie dla każdej wersji nadwoziowej - od M6 Coupe, poprzez M6 Convertible, po 4-drzwiowe M6 Gran Coupe). W salonach sprzedaży nowości należy szukać latem.

BMW 6 Series M Sport Edition

Dla tych, którym marzy się zwykła "szóstka" BMW przygotowało edycję M Sport. Konfiguracja taka sprowadza się przede wszystkim do: pakietu aerodynamicznego M Sport, 19-calowych felg, przeciwmgielnych LEDów, czarnych zacisków hamulcowych, końcówek wydechu w ciemnych chromie, adaptacyjnych LEDów z przodu, nowej kierownicy, lakieru Sakhir Orange zarezerwowanego dotychczas tylko dla M6, bogatszego wyposażenia oraz detali karoserii i wnętrza, które można dobierać indywidualnie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje