Aktualności
09.05.2013

Caterham Seven 40YoC 40 Years of Caterham

Caterham już od dokładnie czterech dekad zajmuje się produkcją wszelkich możliwych odmian słynnego roadstera Seven, którego budowę przejął prosto od Lotusa. Z tej okazji ten jeden z nieśmiertelnych symboli brytyjskiej motoryzacji pojawi się na rynku w limitowanej edycji "40 Years of Caterham".

Seven z okazji swojego 40-lecia w rękach Caterhama przybierze unikatowy wygląd. W aucie pojawią się m.in. 15-calowe felgi z logotypem "40YOC", pomalowane na szaro podwozie (nawiązanie do pierwszych Lotusów Seven), czerwony lakier karoserii z srebrnymi pasami, ręcznie obszywane, skórzane fotele, skórzana deska rozdzielcza i tunel środkowy, tabliczki znamionowe oraz specjalny kluczyk.

Caterham Seven 40 Years of Caterham

W przebraniu "40 Years of Caterham" powstać ma tylko pierwszych czterdzieści sztuk modelu Seven, które zostaną zamówione w terminie począwszy od dnia dzisiejszego u dowolnego dealera Caterhama. Na terenie Wielkiej Brytanii oferta modelu Seven rozciąga się od 127-konnej ewolucji Roadsport za 20 tysięcy funtów po 267-konną, ważącą 506 kilogramów wersję Superlight R500 za 42,5 tysiące funtów, która rozwija prędkość 60 mph w czasie zaledwie 2,88 sekund.

Caterham Seven 40 Years of Caterham

W kontynentalnej części Europy najnowszą i najmocniejszą w obecnej ofercie "Siódemką" do użytku drogowego jest model Seven 485, który pokazano kilka dni temu. Roadster w takim formacie napędzany jest 2-litrową, turbodoładowaną jednostką Ford Duratec, która dzięki pracy oddziału CTI (Caterham Technology & Innovation) wydziela 240 koni mechanicznych. Motor współpracuje z 6-stopniową skrzynią biegów.

Caterham Seven 485

Seven 485 waży 525 kilogramów, rozwija prędkość stu kilometrów na godzinę w trzy sekundy i rozpędza się maksymalnie do 225 km/h. W salonach sprzedaży w Europie, Japonii i na innych rynkach pojazd pojawi się latem. Jego cenę, nie wliczając podatku VAT, ustalono na poziomie prawie 43,5 tysięcy euro. Obecnie oznacza to wydatek niecałych 180 tysięcy złotych plus podatki.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje