Aktualności
08.05.2013

Skoda Rapid Sport Trening na rzeźbę

Najmocniejszą premierą Skody w tym roku powinna być trzecia generacja Octavii RS, którą zobaczymy w lipcu przy okazji Festiwalu Prędkości w Goodwood. Do tego czasu marka zamierza podgrzewać atmosferę. Na spotkanie GTI Wörthersee w Austrii przywiozła aż pięć sportowych modeli, w tym koncept Rapid Sport.

W pierwszej czwórce znajdzie się dobrze znana, rajdowa Fabia S2000, nowa Octavia Combi z pakietem sportowym (m.in. 18-calowe felgi, nowy grill, ospoilerowanie, nowe fotele, aluminiowe pedały), mała Citigo Motorsport (m.in. 16-calowe felgi, ospoilerowanie, dyfuzor, specjalne malowanie i wykończenie) oraz brytyjska Fabia RS Motorsport (m.in. 17-calowe felgi, końcówka wydechu po środku, specjalne malowanie i wykończenie).

Skoda Rapid Sport

Danie główne, czyli światowa premiera Rapid Sport, to przede wszystkim zabiegi wpływające na wygląd (niektóre elementy z włókien węglowych) i prowadzenie się auta. Koncept wyróżnia się karoserią w metalicznych kolorach Corrida Red i Steel Gray, nowymi felgami o średnicy aż 19 cali, nowym przednim pasem z ospoilerowaniem i dużymi wlotami powietrza, poszerzonymi nadkolami, nowymi końcówkami wydechu, sportową kierownicą i fotelami Recaro.

Skoda Rapid Sport

Co Rapid Sport skrywa pod maską? Skoda niestety tego nie zdradza, ale domysły kierują nas w stronę 1,4-litrowej, jednostki benzynowej TSI rodem z Fabii RS. W takim, znanym od kilku lat wydaniu, silnik rozwija moc 180 koni mechanicznych i moment obrotowy 250 niutonometrów, które Fabii RS pozwalają na rozpędzenie się do prędkości stu kilometrów na godzinę w czasie 7,3 sekund. Czy z Rapid Sport narodzi się seryjna Rapid RS? Czas pokaże.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje