Aktualności
05.05.2013

Renault Fly Opanowanie podstaw

Przeszło tydzień temu Renault ujawniło zaskakujący koncept Twizy F1, inspirowany bolidami Formuły 1 i korzystający z technologii KERS. Wizja Francuzów znalazła tylu zwolenników, co przeciwników, którzy oczekiwali czegoś bardziej w stylu Espace F1. Być może zadowoli ich koncept Fly, niestety tylko wirtualny.

Renault Fly to dzieło Konrada Cholewki z Wrocławia, któremu ostatnio zamarzyło się również zaprojektowanie współczesnej wersji legendarnej Syreny Sport. Polak w przypadku auta ze znakiem Renault postawił na bardzo lekki, sportowy pojazd na elastycznej platformie, pozwalającej na różne aranżacje nadwozia, wnętrza i nie tylko.

Renault Fly

Samochód Cholewki miałby być alternatywą dla współczesnych produktów, ktore zwykły stawać się coraz cięższe, coraz bardziej skomplikowane, coraz lepiej trzymające się drogi i w wielu przypadkach... coraz mniej ekscytujące w prowadzeniu. Fly miałby wrócić do podstawowych zasad, dostarczając nie przetworzonych niczym wrażeń i gwarantując bezpośrednie obcowanie z maszyną i otaczającą ją przyrodą.

Renault Fly

Gdyby Fly powstał w rzeczywistości byłby zbudowany wokół karbonowego, częściowo odsłoniętego kadłuba. W zależności od wymagań - jazdy terenowej lub torowej - możliwa byłaby instalacja zupełnie innych kół, zwieszenia i silnika, dla którego miejsce przewidziano za plecami kierowcy i pasażera. Czy byliby chętni na budowę i zakup takiego samochodu?

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje