Aktualności
04.05.2013

Volkswagen Scirocco Million Zostań milionerem

Volkswagen świętuje wypuszczenie milionowego Scirocco, kompaktowego coupe na motywach Golfa. Dotarcie do tego momentu zajęło niemieckiej marce prawie cztery dekady, w tym ćwierć wieku ciągłej produkcji auta. Wiekopomna chwila skłoniła koncern do wypuszczenia specjalnej edycji pod tytułem Scirocco Million.

Scirocco pierwszej generacji wprowadzono na rynek w 1974 roku, budując w ciągu ośmiu lat przeszło 504 tysiące egzemplarzy. Druga generacja auta weszła do sprzedaży w roku 1982 i utrzymała się na rynku dziesięć lat, w ciągu których znalazła ponad 291 tysięcy nabywców. Obie generacje sprzedały się w ilości dokładnie 795650 egzemplarzy.

Volkswagen Scirocco Million

Współczesne Scirocco pojawiło się po długiej przerwie w roku 2008. Auto oferowane jest z silnikami benzynowymi o pojemności od 1,4 do dwóch litrów i mocy od 122 do 265 koni mechanicznych, a także z 2-litrową jednostką wysokoprężną o mocy 140 lub 170 KM. Najmocniejsze Scirocco R rozpędza się do prędkości 100 km/h w czasie 6,4 sekund. Po pięciu latach produkcji liczebność trzeciej generacji Scirocco przekroczyła 204350 egzemplarzy.

Volkswagen Scirocco Million

Scirocco Million będzie wyróżniał się czarnym lakierem ze srebrnymi pasami oraz elementami stylistycznymi: zderzakami z serii R-Line, programi z serii R-Line, przyciemnianymi światłami z tyłu, przyciemnianymi szybami z tyłu, emblematami "Milion" po bokach, logotypami "Million" na progach od środka, czarną tapicerką z pomarańczowymi nićmi i innymi detalami. Auto z silnikami o mocy do 210 KM sprzedawane będzie tylko w Niemczech i Chinach w cenie od 27,3 tysięcy euro (niecałe 115 tysięcy złotych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje